Публікації

Деревина для меблів – як вибрати найкращий варіант

Величезний асортимент пиломатеріалів ускладнить процес виробництва чи оброблення меблів навіть профільного спеціаліста. Натуральна дошка, фанера, ДВП або ДСП – це все деревина для меблів. Як вибрати кращий варіант, адже потрібно підібрати матеріал, що задовольняє всі запити за технічними характеристиками.

 

Деревина для меблів: як вибрати найкращий варіант

 

У кожній сфері діяльності є свої секрети і індивідуальні підходи. У роботі з пиломатеріалами без них не обійтися. Перш за все, потрібно пам’ятати, що всі операції по будівництву, декоративного або побутового оздоблення та ремонту, вимагають відповідних заходів.

  width=

Найбільш популярними вважаються пиломатеріали з натуральної деревини. Вони добре обробляються, ідеально підходять під будь-які завдання і екологічно безпечні. До того ж, це єдиний матеріал, з якого на ринку можна знайти все затребувані заготовки:

 

 • Дошки для підлогового покриття (для внутрішніх і зовнішніх робіт).
 • Вагонка (дошка для обшивки несучих конструкцій).
 • Куточки.
 • Підвіконня.
 • Лиштви і плінтуса.
 • Меблевий щит.

 

Особливості та переваги деревини

 

Про екологічну чистоту вже згадувалося вище. За це і цінуються меблі з натуральної деревини. Але є ще цікаві переваги, які цінуються всіма покупцями:

 

 • Простота складання меблів або монтажу конструкцій. Деревина відмінно піддається будь-яким методам механічної обробки. Бувають винятки, але вони поодинокі і зачіпають тільки цінні породи деревини.
 • Надійність. Цікавий критерій, який впливає на довговічність готових конструкцій. Деревина, при правильно підготовці і обробці, розрахована на тривалий термін експлуатації. Залежно від породи дерева, це може бути кілька десятиліть або століть.

 

Категорії пиломатеріалів

 

Всі види деревних матеріалів діляться на 2 базові категорії: тверді і м’які породи. Цей критерій визначає цільове призначення пиломатеріалів. Далі, деревина сортується:

 

 • Вищий сорт. Це кращі за якістю пиломатеріали. Найчастіше, з цього сорту робиться меблева дошка.
 • Перший сорт. Деревина орієнтована на проведення столярних робіт. З неї виготовляють бруски, вагонка та інші габаритні заготовки.
 • Другий і третій сорт. Пиломатеріали відносяться до посередніх матеріалів, з яких виготовляються будівельні деталі.

 

Сушка – головний показник для деревини. Все лісозаготівлі, після спилювання, на 50-85% складаються з води. Відповідно, обробці такі матеріали піддавати рано. Потрібно спочатку позбутися від зайвої вологи. Для цього використовується сушка. Проводиться вона в 2 етапи – на повітрі і в сушильній камері. В середньому, з вологістю 10-13% – це гідна деревина для меблів. Як вибрати кращий варіант, не знаючи про класифікацію та маркування продукції? Ніяк. Висушена за технологією бюджетна береза ​​може виявитися більш вищої якості, ніж дорога червона деревина, яка набрала на складі зберігання вологу під 20-25%.

 width= 

Щоб покупцеві було простіше зорієнтуватися у виборі, потрібно дізнатися більше про технічні характеристики деревини. Базовими вважаються – колір, блиск, запах і текстура. Другорядними – зовнішній вигляд ядра, заболоні і серцевинних променів. Всього за одним критерієм, будь-який професіонал зможе визначити, якісні пиломатеріали перед ним чи ні.