Публікації

Який шпон краще

Шпон – це облицювальний будівельний матеріал, який виготовляється шляхом зрізання тонких пластів з деревини. Через безліч порід деревини і різних технологій виробництва оздоблювального матеріалу, на ринку України присутні десятки видів товарів. Природно, покупцеві цікаво, який шпон краще. Адже відрізняються вироби за зовнішнім виглядом, технічними характеристиками і ціною.

 

Шпон та екошпон: що краще

 

На початковому етапі слід визначитися з основою оздоблювального матеріалу. Шпон буває натуральним (виготовленим з деревних порід) і синтетичним (екошпон, що виготовляється з полімерів). У розрізі технічних характеристик, у двох зовсім різних матеріалів видимих ​​відмінностей немає. За ціною – екошпон дешевше, та й представлений на ринку великим асортиментом.

 width=

За зовнішнім виглядом, натуральний шпон завжди виглядає багатше. Будь то меблі, двері, облицювання побутової техніки або акустики. Людина, що розбирається в обробці, зуміє відрізнити пластикове покриття від справжнього шпону.

На вибір покупця впливає кінцевий результат. Якщо потрібні мінімальні витрати, то краще купити екошпон, який підходить по окрасу і структурою до дизайну приміщення. Поціновувачам класики і естетики варто придивитися до оздоблювального матеріалу на натуральній основі.

 

Натуральний шпон: види і відмінності

 

За способом виробництва, шпон буває:

 

  • Лущений. Виготовляється шляхом зрізання тонких пластів з деревини на верстаті, що обертається по спіралі. Найчастіше використовується для обробки дешевих порід дерева. Лущений шпон легко визначити по нерівним будовам волокон. При облицюванні часто використовується в ролі основи, яку піддають додатковому фарбуванню.
  • Струганий. Виробляється шляхом зняття шару деревини спеціальними різцями під різними кутами, щодо заготівлі. Струганий шпон відрізняється унікальністю малюнка, якій неможливо повторити. Використовується при обробці порід дерева середньої і дорогої цінової категорії. Користується попитом в обробці меблів, так як дуже привабливий на вигляд.
  • Пиляний. Виготовляється шляхом розпилу деревних порід на досить щільні шари. Для обробки використовуються тільки цінні породи дерева. Особливість пиляного шпону в збереженні якостей, притаманних будівельних матеріалів на дерев’яній основі. Часто використовується для виготовлення декоративної та сувенірної продукції. Користується попитом у виробництві висококласної акустики. Гнуті частини меблів, столярні інструменти, паркетні дошки, арочні вікна і міжкімнатні двері, також виготовляються з пиляного шпону.

 width=

Який шпон краще

 

Вибір зробити непросто, адже у кожного покупця власні вимоги до будівельних оздоблювальних матеріалів. Спираючись на мінімальну ціну, вибір «який шпон краще» очевидний – штучний або лущений матеріал. Для дизайнерських рішень ідеальним стане струганий або пилений шпон.

 width=

Крім вибору типу підстави, завжди враховується фінішна обробка. Механічна обробка або використання лакофарбових матеріалів. Тому про повну сумісність обробної основи треба ніколи не забувати.