Публікації

Шліфування деревини

Шліфування деревини – це один з найпоширеніших методів механічної обробки пиломатеріалів. Виконується операція із застосуванням абразивного ручного інструменту (брусок, папір). Найчастіше використовується наждачний папір з дрібнодисперсним зерном. Називається він «нульовкою».

 

З огляду на те, що дерево матеріал м’який та ніжний, вибір хороший, але не завжди раціональний. Пори абразивного матеріалу дуже швидко забиваються пилом і ефект шліфування зводиться до нуля. Тому, краще використовувати більш зернистий наждачний папір, і виконувати ніжніше саму операцію шліфування.

 

Шліфування деревини круговими рухами

 

Порушуючи тему важливості правильно обробляти деревні матеріали, можна згадати про дуже ефективний спосіб. Шліфування деревини круговими рухами. Особливість процедури в більш рівномірної і правильній обробці волокнистої структури дерева. Легкі кругові рухи гарантують створення найбільш рівної і гладкої поверхні. Щоб повністю усунути почуття невпевненості, можна використовувати при шліфуванні абразивний брусок. Він точно не допустить утворення западин і інших дефектів на оброблюваної поверхні.

 

Незалежно від витратних матеріалів, брусок або папір, ручне шліфування все одно забере чимало часу. Професіонали інколи використовують механічний спосіб, довіряючи вибір автоматизованим пристроям. Тільки для роботи потрібно вибирати дуже якісний інструмент, який буде шліфувати, а не дряпати поверхню. Інакше, доведеться знову братися за брусок і усувати дефекти від інструменту.

 

Зернистість абразиву: як правильно шліфувати деревину

 

Логічне припустити, що шліфування краще виконувати спочатку абразивним інструментом з великим зерном, а потім йти на зменшення до «нульовці», змінюючи бруски або наждачний папір. Спосіб дуже ефективний, але не раціональний. Тому фахівці часто «перескакують» через розмір зерна. Для шліфування деревини досить мати під рукою всього 3 робочих розміру. У більшості столярів в наявності абразив з номерами 80, 120 і 220 одиниць.

  width=

Шліфуючи деревину, потрібно завжди дивитися на неї під кутом. Щоб світло падало на оброблювану поверхню перпендикулярно. Тільки так можна побачити дефекти і пропуски шліфування. До речі, при хорошій освітленості, без якої в столярній майстерні не обійтися, можна легко виявити навіть подряпини від наждачного паперу.

 

Види шліфувальних машинок для роботи по дереву

 

Визначившись з видами шліфувальних матеріалів і самим процесом, стає зрозуміло, що без автоматизованого пристрою завдання вельми складне. На ринку ручного інструменту представлені рішення, які мають полегшати завдання новачкам і професіоналам. Шліфування деревини можна виконати дисковими, стрічковими і ексцентриковими машинками.

 

Кращий за якістю обробки і ціною – це дисковий інструмент. Але працює він дуже повільно, чим і викликає обурення у користувачів. З бюджетних рішень, хорошою продуктивністю в роботі, похвалиться стрічкова машина, але їй дуже складно управляти. Плюс, вона не підходить для роботи зі шпоном. Професіонали завжди віддають перевагу дорогим ексцентриковим шліфувальним машинкам.