Публікації

Що таке клейова термонитка

Покупці часто задаються питанням – що таке клейова термонитка. Продукт сильно популярний у виробництві виробів з дерева, тому і привертає увагу роздрібних покупців. Адже всім доводиться в побуті використовувати клейові склади. Природно, виникає бажання купити і використовувати професійне рішення, а не класичні клеї. Але чи потрібна ця нитка в побуті.

Що таке клейова термонитка

Це нитка на основі лавсану (різновид скловолокна), яка покрита поліамідної смолою. Виріб зовні нагадує тонку мотузочку. Міцність на розрив у такий нитки досягає 20 Ньютон і більше. Поставляється виріб в котушках. Для використання необхідне спеціальне обладнання, яке здатне розплавити поліамідною смолу.

Процес склеювання виробів виконується в кілька етапів:

  1. Клейова термонитка нагрівається (робоча температура близько 170 градусів за Цельсієм). Сам нагрів буває електричним або повітряним. Спосіб безпосередньо залежить від типу нитки. А тип підбирається під інструмент і вид оброблюваної поверхні.
  2. Нитка укладається на поверхні, що склеюються. Найчастіше в формі зиґзаґів по всьому периметру. Або, по краях і центру конструкцій, які оброблюються.
  3. Поверхні сильно притискаються одна до одної. Для кращого зчеплення, одна із заготовок, що має меншу товщину, обробляється спеціальним холодним роликом.

Для чого потрібна клейова термонитка

В Україні клеєві матеріал користуються попитом у виробників меблів і деревообробних підприємств, що випускають пиломатеріали. У порівнянні з іншими способами зрощування виробів з деревини, клейова нитка виглядає значно привабливіше. І справа не в доступної ціні. Простота монтажу і швидкість склеювання допомагають виробникам заощадити час на виконання операцій зрощування виробів з деревини.

Застосовується клейова нитка у виробництві корпусних меблів, дверей, обробці панелей, виготовленні акустичних систем. Користується попитом у деревообробній промисловості, що позиціонується на випуску ДСП, фанери, меблевої дошки та інших пиломатеріалів. Головна особливість нитки в тому, що для її використання потрібно мати верстат або спеціальний інструмент.

 Розібравшись, що таке клейова термонитка і як нею користуватися, стає зрозуміло, що для побутових потреб таке рішення не раціональне. Зате для виробництва, стане відмінним рішенням. Адже є ще в Україні підприємства, що використовують для склеювання поверхонь гумовані паперові стрічки. Морально-застарілий спосіб вельми витратний за часом і фінансами.

До переваг термонитки можна віднести відсутність токсичності в процесі зрощування і виділення шкідливих речовин при експлуатації виробів. Якість з’єднання поверхонь настільки висока, що неможливо відрізнити на око, цілісна конструкція або складається з декількох частин. На міцність з’єднання не впливають умови використання кінцевих виробів (вологість, перепади температур або фізичні пошкодження).