Публікації

Натуральний шпон – види шпону та його застосування

У меблевому виробництві не обійтися без такого матеріалу, як натуральний шпон. Цей матеріал отримують шляхом зрізання тонкого шару деревини зі стовбурів різних порід дерев. Шпон може бути натуральним і штучним. Натуральний шпон цінується на ринку деревини, так як має значно вищі рівні показників, адже при виробництві його не піддають додатковій обробці.

Натуральний шпон популярний та використовується в сучасному меблевому виробництві дуже часто.

Натуральний шпон має ряд переваг:

  • Простота в виробничому процесі, все виробництво полягає в правильній, якісної обрізки листів потрібного розміру матеріалу;
  • Висока міцність;
  • Довгий термін експлуатації;
  • Оригінальність і унікальність малюнка;
  • Різноманітність кольорової палітри;
  • Прекрасні естетичні властивості;
  • Високий рівень водостійкості;
  • Легкість матеріалу
  • Оригінальність і витонченість.

Крім усього шпон має абсолютну екологічність і натуральний вигляд, який йому надає наявність сучків, тріщин і т.д.

Натуральний шпон виготовляти, здавалося б, досить просто, але для того, щоб правильно провести обрізку, під необхідним кутом і в подальшому отримати шпон з особливим зовнішнім виглядом потрібні руки справжніх професіоналів, які працюють на виробництві компанії Єврошпон-Смига. Сучасні технології, нове обладнання і майстри-фахівці дають можливість отримувати тільки якісну продукцію, яка займає перші місця на ринку продуктів деревини, як в Україні, так і за її межами.

Компанія Єврошпон-Трейд, є прямим представником Єврошпон-Смига на ринку, і пропонує струганий шпон різних сортів деревини по найкращим цінами.

Види натурального шпону

Залежно від способу виробництва шпон поділяють на кілька видів, кожен має свої унікальні властивості і естетичні якості.

Шляхом зрізання з стовбура тонких смужок, де ширина їх відповідає ширині заготовки, отримують натуральний струганий шпон. Товщина його від 0,2 до 5 мм.

Для виготовлення шпону використовується шпонострогальних верстат. Для виробництва такого виду шпону часто використовують більш цінні породи дерев, які мають гарну текстуру – дуб, акація, горіх, червоне дерево, ясен, береза ​​і т.д. Цей вид шпону найбільш популярний, так як саме на ньому видно всю красу порід деревини. Кожен лист матеріалу має свою унікальну текстуру, завдяки тому, що при зрізі змінюються кути щодо поперечної або поздовжньої заготовки. струганий шпон набув значного поширення в меблевому виробництві.

Найбільш низька ціна зазвичай у лущеного шпону, він має стандартну текстуру, що робить його унікальним. Отримують такий шпон шляхом зрізання з зовнішнього краю колоди цільного і тонкого шару деревини при його обертанні. Лущений натуральний шпон не має особливих текстурних якостей, але при цьому зберігає високу міцність. Товщина такого шпону від 0,1 до 10 мм, для виробництва використовують вільху, березу, дуб або сосну. Виготовлення проходить на лущильних верстатах.

Ще один варіант натурального шпону – це пиляний шпон. Такий шпон відомий вже не одну сотню років, і вважається справжнім відтворенням мистецтва. Товщина пиляного шпону від 1 до 10 мм, виробляють його найчастіше з хвойних порід: їли, ялиці, кедра. Виготовляється шпон на фанеропільних верстатах або горизонтальних лісопильних рамках. Такий шпон має унікальні високі властивості. Використовують його для музичних інструментів, а також елітних декоративних обробках.

Типи натурального шпону за способом оброблення деревини:

  • Р – радіальний тип, річні кільця покривають весь матеріал, розташовуючись паралельно;
  • ПР – напіврадіального, річні кільця покривають лист шпону на 75%, не більше;
  • Т – тангетальний, річні кільця набирають вигляду конуса або просто кривих смуг;
  • ТТ – тангетально-торцевої, річні кільця приймають форму овалів.

Основні породи деревини натурального шпону

У виробництві натурального шпону відомо більше 300 порід дерева, які використовуються, але найбільш популярних і доступних є 11 видів.

Порода деревини Колір шпону Властивості шпону Застосування шпону
Береза Від світло-жовтого до світло-коричневого Прекрасно фарбується і тонується; Слабка стійкість до вологи; Річні властивості слабо виражені Міжкімнатні двері, меблева промисловість
Карельська береза Бежевий з темно-коричневими точками і візерунками Рідкісний і дорогий матеріал Мозаїки, виробний матеріал, інкрустації
Вишня Червоно-коричневий Відмінно піддається будь-якій обробці, включаючи полірування Меблева промисловість, виготовлення ексклюзивної продукції
Горіх Світло або темно-коричневий Піддається будь-якій обробці Меблева промисловість
Дуб білий Від світло-коричневого до пісочного Високий рівень міцності; Добре піддається обробці Меблева промисловість, облицювання паркету і ступенів
Сосна Світлий з однорідною структурою Стійкість до грибків; Низька зносостійкість Застосовується в обробці меблів (економ-клас)
Клен американський Від світлого до темно-коричневого Високий рівень зносостійкості Застосовується в обробці підлоги
Анегри Від біло-коричневого до пісочно-бурого з вираженим блиском Відмінно піддається фарбуванню і поліруванню Застосовується у виробництві меблів і музичних інструментів
Бубінга Від фіолетово-червоного до коричневого Висока міцність Виготовлення елітних меблів
Макоре Червоний Висока міцність Столярні вироби й облицювання дверей
Венге Темно-коричневий зі світлою основою Стійкість до тиску і навантажень Застосовується в обробці будинку і меблів (елітний клас)

Натуральний шпон не проходить обробки барвниками або іншими препаратами, він такий, який зійшов з верстата. Саме це естетичне властивість матеріалу так цінується в меблевій промисловості. Натуральний шпон прекрасно поєднується з іншими матеріалами, такими, як скло, камінь або іншими породами дерев. Екологічність і вишуканість цього матеріалу зробили його популярним на ринку деревини.

Компанія Єврошпон-Трейд пропонує натуральний шпон високої якості з різних порід деревини і за доступною ціною. Ви можете зв’язатися з нашими менеджерами і отримати необхідну інформацію індивідуально.