Публікації

Меблевий щит – види та застосування

Дерево — це не тільки доступний і універсальний матеріал, а й екологічно чистий і естетично красивий. Спочатку в меблевій промисловості використовувалася дошка, що не завжди було зручно і довговічне, так як, чим більше розмір дошки, їм більше ймовірність того, що на ній можуть з’явитися відколи, тріщини та інші деформації.

Для того, щоб використання дерева було більш довговічним був придуманий меблевий щит, який складається з різних частин натурального дерева, склеюються щільно між собою.

З історії меблевих матеріалів, можна дізнатися, що перші меблеві щити почали виготовляти ще в середньовіччі, а ось промислове виробництво щита, як окремого виду матеріалу налагодилося в 70-их роках.

Меблеві щити використовуються не тільки в меблевій промисловості, а й у виготовленні сходів, ступенів, оздоблення стін і веранд, а також для створення унікального інтер’єру кафе, ресторанів, салонів, готелів і т.д.

Види меблевого щита

Даний матеріал може бути декількох видів, залежно від технології виробництва, що може вплинути на його область застосування і окремі якісні характеристики.

Залежно від технології меблеві щити бувають:

 • З відкритим шипом;
 • З закритим шипом;
 • Ціле полотно;
 • зрощення конструкція матеріалу, яка поділяється на вироби;
 • З одношаровим полотном;
 • З багатошаровим полотном.

Так як застосування меблевого щита безпосередньо залежить від характеристик, випускають два напрямки цього матеріалу:

 • Для меблевої промисловості — склеювання з ламелей на всю довжину полотна. Такий матеріал має ідеальну поверхню високої якості;
 • Для столярної справи — поверхню у такого щита більш низької якості, так як в основному проводиться додаткова фінішна обробка вироби.

Якість поверхні визначає сорт меблевого щита:

 • Екстра — полотна ідеально рівне, не має ні сколів, ні сучків. При його виробництві підбирають ламелі в одній тональності, з схожим малюнком. Такі щити стоять дорого, але і виглядають дуже привабливо;
 • Сорт А — полотно однорідне по візерунку і кольором, але допускається невелика кількість дрібних слідів деформації. Ціна такого щита тримається на висоті, з цього матеріалу виробляють дорогі меблеві вироби;
 • Сорт В — на полотні не допускаються тріщини і інші явні дефекти, підбір ламелей по однорідності візерунка і кольору не проводиться.
 • Сорт С — такі меблеві щити зазвичай проходять фінішну обробку, наприклад, ламінування або шпонирование. На них можуть бути тріщини, відколи, сучки.

Деревина для виробництва меблевого щита

Існує велика кількість порід деревини застосовуються для виробництва меблевого щита. У кожного покупця індивідуальний підхід до вибору кольору меблів, тому порода дерева часто визначає подальший колорит меблевих виробів.

Такий матеріал, як береза має світлий відтінок від слонової кістки до сіро-червоного відтінку. У візерунку можуть бути темні хвилі.

У сосни відтінок більш жовтого буде, у виробництві після сушки матеріалу може потемніти до темно-червоного, залежно від технології виробництва.

Дуб відрізняється більш коричневої структурою, в візерунку безліч вузьких світлих ліній. Якісні характеристики меблевого щита з цієї породи дерева вищі.

Ясень за своєю структурою дуже нагадує дуб, тільки з більш світлим відтінком. Характеристики меблевого щита з ясеня чудово підходять як для застосування в меблевому виробництві, так і в строїтельтва.

Клен має червону деревину і його якісні характеристики на високій рівні, прекрасно підходить для створення меблевих виробів будь-якого типу.

Вільху використовують, як матеріал для меблевого щита дуже часто, але її відтінку дуже різноманітні, вона має до 30 відтінків червоного кольору в своєму забарвленню.

Вишня має чіткі паралельні хвилі ліній на темно-червоному полотні. Багато унікальні дерев’яні предмети інтер’єру роблять саме з цієї породи дерева, виглядають дорого і стильно.

Меблевий щит випускається не тільки різних сортів, колірних відтінків, але і різних розмірів, що робить його універсальним матеріалом.

Застосування меблевого щита

Меблевий щит знайшов своє застосування в різних областях, з нього отримують:

 • Меблеву продукцію;
 • Елементи оздоблення інтер’єру;
 • Дверні полотна;
 • Сходи і сходинки;
 • Різні елементи дерев’яного декору.

Купити меблевий щит

Меблевий щит різних видів деревини ви можете придбати у нас. Компанія Єврошпон-Трейд пропонує якісні пиломатеріали, такі, як дошка екзотичних порід деревини та меблевий щит по доступний ціною і високої якості, а також у нас ви можете придбати шпон для обробки меблевих та інших виробів з дерева.

Ми надаємо вам кращий асортимент і тільки кращий сервіс. Наші співробітники готові завжди допомогти і проконсультувати вас у виборі і розрахунках необхідного матеріалу. Наші товари ви можете придбати з наших складів, у наших партнерів по містах України, а також зручною для вас транспортною компанією.