Публікації

Купівля шпону, зберігання та види візерунка

Шпон, як матеріал для меблевого виробництва, повинен бути якісним, щоб вироби служили довгі роки та мали прекрасний зовнішній вигляд. Якість шпону залежить не тільки від його виробництва, але й від зберігання. Тому купівля меблевого шпону включає в себе перевірку умов зберігання, щоб отримати необхідну високоякісну продукцію.

Купити шпон

Купівля шпону може здійснюватися, як пачками, так і окремими листами. При зберіганні листи шпону складаються в певному порядку, щоб забезпечити сумісність візерунків. При продажу шпон не береться з середини пачки, щоб не порушувати порядок.

Перед тим, як купити шпон слід провести розрахунок необхідної площі шпону в залежності від поверхні для подальшого покриття та зробити обов’язково допуск на відходи при розкрої листа. Краще зробити помилку в більшу сторону, так як кожен лист відрізняється своєю унікальністю, і, якщо потрібно буде докупити матеріал, не завжди вдається отримати відповідний малюнок шпону.

Оцінка листів відбувається залежно від площі матеріалу, іноді можна зустріти вже нарізані шматки стандартних розмірів за певною ціною. Можна придбати окремі пачки шпону спеціально відібраних листів для виготовлення маркетрі.

Транспортування та зберігання шпону

Для збереження технічних та естетичних показників якості шпону, важливий етап — транспортування шпону, листи шпону зазвичай згортають у рулони, це робиться дуже акуратно, часто, щоб уникнути пошкоджень листа, матеріал злегка зволожують, це дає можливість його найбільш безпечно упакувати або доставляють в упаковках в початковому стані.

Розгортати такі рулони рекомендується також повільно і обережно, шпон є крихким матеріалом, і варто побоюватися, щоб він не тріснув і не зламався. Буває, що з’являються тріщини по краях листів, їх потрібно обов’язково закрити спеціальною клейкою стрічкою паперу, щоб в них не потрапляв бруд, особливо це стосується світлих порід деревини.

Як і при упаковці, так і при розпакуванні радиться зволожити шпон. На цьому етапі це необхідно, щоб розрівняти його. Можна потримати матеріал на пару, а можна змочити його водою і помістити між двома рівними поверхнями панелей. Довго його там тримати не варто, щоб не з’явилася цвіль.

Якщо ви придбали шпон, але поки не збираєтеся його використовувати, потрібно його правильно зберігати. Рекомендується темне приміщення, щоб дерево не потемніло або не посвітлішало, укрити шпон необхідно від пилу і бруду, а також забезпечити провітрювання. Не допускається високий рівень вологості у приміщенні, де зберігається шпон.

Наші співробітники завжди готові з задоволенням проконсультувати вас, а також допоможуть розрахувати необхідну кількість шпону для запланованих робіт по шпонуванню. Наші клієнти цінують нас за професійний підхід та якісне обслуговування. Обравши нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, приємні ціни та цінні поради від команди професіоналів.

Частини дерева для виготовлення шпону

Різновидів шпону досить багато, залежить це від обраної сировини. Відмінність несе в собі малюнок, візерунок шпону, який може залежати від породи дерева, від способу виробництва, від того, з якої частини дерева зроблений шпон.

Для виготовлення шпону використовують такі частини деревини:

  1. Розгалуження;
  2. Стовбур;
  3. Кап;
  4. Комель.

Види візерунків шпону

Види візерунків шпону Кап представляє собою наріст на дереві, часто його можна зустріти на таких деревах, як осика, чорна вільха та горіх волоський. Найбільш часто його можна побачити на березі. Така деревина є цінним матеріалом, тому шпон виходить досить дорогим, але його характеристики надають виробам в меблевій промисловості певний шарм та красивий естетичний вигляд.

Часто такий шпон використовується у виготовленні невеликої дерев’яної продукції (тростини, шкатулки, чаші). Розміри листів нестандартні від 150х100 мм до 1000х450 мм.

Види візерунків шпону
Комель або пень, це нижча частина стовбура дерева, колоду з цієї частини дерева називають комлевою. Шпон з такої сировини одержують з унікальними візерунками, естетично він виглядає дорого, і має доступну ціну.
Види візерунків шпону
Шпон з унікальними, нетиповими візерунками виробляється з широколистяних порід дерева при обробці на лущильному верстаті. Відомі такі види шпону, як пузирчастий, стеганний, кленовий «пташине око».
Види візерунків шпону
При використанні дерева з хвилястими слоями, отримують хвилястий візерунок шпону, де темні смуги чергуються зі світлими. Часто такий шпон застосовують у виробництві музичних інструментів.
Види візерунків шпону
Свилеватий шпон   шпон з частини дерева, яке називається розгалуженням також відрізняється, отримують пірчастий візерунок. Розміри таких листів шпону можуть бути довжиною 300-1000 мм, шириною 150-200 мм
Види візерунків шпону lacewood
Цікаві візерунки на шпоні – це «мереживо» та «бризки», такий шпон можна отримати тільки з дуба або платана при певному способі розпилювання, наприклад, при поперечно-слоєвій порізці отримують ту саму візерунчасту павутину – «мереживо».
Види візерунків шпону
Такий метод різання, як купольний — стругання по дотичній щодо річних кілець дає візерунок у вигляді овалів і вигинів, такий шпон найбільш поширений в меблевому виробництві, також його використовують у панельній обробці стін. Листи такого шпону виробляють в розмірі – 2400 мм і більше завдовжки, 225-600 мм шириною.
Види візерунків шпону Шпон може бути натуральним, але штучно пофарбованим, такій обробці в основному піддається шпон світлої породи дерева, такий, як сикомор (заяче дерево), забарвлення проводиться спеціальними хімічними речовинами у відтінки сірого або сріблястого. Просочують такий шпон під високим тиском, щоб по максимуму надати йому якісних характеристик та красивий естетичний вигляд.

Компанія Єврошпон-Трейд пропонує широкий вибір струганого шпону з різних порід деревини на будь-який смак. Придбаний у нас шпон буде радувати вас унікальністю візерунка та якістю виробництва. Наші умови зручні та вигідні, як для дрібних, так і для великих підприємств. Ми працюємо для вас!