Публікації

Клейова термонитка KUPER – Перваги та Недоліки

Клейова термонитка – це нитка на основі скловолокна (лавсану), на поверхню якої нанесена поліамідна смола. Процес проклейки деталей досить простий – нитка розігрівається до певної температури і укладається на поверхні, що склеюються між собою. Після чого, деталі притискаються одна до одної. У деяких випадках, для швидкого висихання використовується охолоджувач. Принаймні, саме так працює клейова термонитка KUPER. Переваги і недоліки є у всіх оздоблювальних матеріалів, але у нитки переважають гідності.

 

Де використовується термоклейова нитка KUPER

 

Досить специфічний спосіб склеювання поверхонь між собою знайшов себе в меблевій справі. Зокрема, клейова термонитка застосовується для наклеювання шпону на основу. Клей зручний для зрощування шпону, а також для виготовлення фанери.

Термоклеевая нить для сращивания шпона KUPER тип 1210Термоклеевая нить для сращивания шпона KUPER тип К-12

Головна особливість термонитки в тому, що для роботи з нею потрібне спеціальне обладнання – верстат. Тому, все використання зводиться до меблевої фабрики, яка володіє подібними пристроями. У побуті термічна нитка застосовується нечасто. Іноді будівельники вдаються до використання такого виду клею в складних умовах. Нитку розміщують на поверхні, прогрівають будівельним феном і виконують склеювання.

 

 Клейова термонитка KUPER – переваги і недоліки

 

В першу чергу, термічна нитка – це найкраще рішення для шпонування. До винаходу нитки, шпон приклеювався спеціальної паперовою стрічкою. Що було дуже неефективно, як по фінансовим затратам, так і по часу. До переваг термонитки можна додати:

 

  • Повна нешкідливість для навколишнього середовища. При розплавленні, клей не виділяє токсичних речовин, що дуже важливо у виробництві меблів.
  • Високі показники склеювання поверхонь. Це, і ступінь зрощення, і відсутність наплавів, і рівний шов по всьому периметру виробів, що склеюються. І, що важливо, це якість обклеювання деталей або конструкцій. Тільки при використанні термонитки неможливо, на око, визначити, незбираний це виріб або складається з декількох заготовок.
  • Низька собівартість робіт. Витратний матеріал має привабливу ціну, дбайливо витрачається, не зношує обладнання. Поставляється термонитка в спеціальних котушках (шпулях). Сама нитка може мати різний склад клею-розплаву на своїй поверхні. Від составу залежать властивості клейкої суміші.

 

 

Як і інші склади для з’єднання деталей, має клейова термонитка KUPER переваги і недоліки одночасно. До недоліків можна сміливо віднести складність процесу проклейки виробів. Без спеціального інструменту або верстата виконати завдання проблематично. Ця обмеженість часто призводить до того, що в побутових умовах неможливо нормально поклеїти шпон власними силами.

Клеевая термонить купить

Незважаючи на недоліки, термічна нитка все-таки краще рішення для багатьох завдань в меблевій справі. Дешевизна витратних матеріалів, якісне обклеювання шпоном будь-яких поверхонь, швидке висихання. Не так багато на ринку України клейових складів, здатних продемонструвати подібні якості в роботі.