Публікації

Клей ПВА для деревини WOODMAX – Переваги та Недоліки

Склеювання заготовок з дерева в столярному виробництві не викликає особливих проблем у майстрів. Є епоксидні смоли і поліуретанові склади. Однак, найбільшою популярністю користується клей ПВА для деревини WOODMAX. Переваги і недоліки якого найбільше відповідають на запити покупців на ринку України.

 

Що таке клей ПВА

 

Маркування ПВА розшифровується як полівінілацетат (хімічна сполука). А клей ПВА – це суміш полівінілацетату на воді з пластифікаторами та іншими добавками. Особливість клею в тому, що він поставляється в готовому вигляді. Потрібно тільки нанести склад на поверхні, що склеюються, і дочекатися повного випаровування вологи.

 width=

ПВА клей WOODMAX – це різновид клейових складів, призначених для роботи по дереву. Маркування WoodMax, яке присутнє на банці з клеєм ПВА, дає зрозуміти покупцеві, що найбільша ефективність склеювання досягається при використанні деталей або заготовок на основі натуральної деревини.

 

Клей ПВА для деревини WOODMAX: переваги і недоліки

 

Найголовніша гідність такого клейового складу в найкращому співвідношенні ефективність-вартість. Саме на ці критерії дивляться покупці, при виборі клею для роботи з деревиною. Крім вартості і хороших клейких якостей, у ПВА є перелік інших, не менш важливих переваг:

 

  • Універсальність в застосуванні. Папір, пластик, будівельні та оздоблювальні матеріали. Будь-які заготовки і деталі з невеликою вагою і гарною адгезією на поверхні, легко склеїти клеєм ПВА WoodMax.
  • Простота у використанні. Клей ПВА легко наноситься на поверхню, швидко схоплюється і досягає максимальної міцності за короткий проміжок часу.
  • Підходить для внутрішніх і зовнішніх робіт. ПВА клей спочатку йде на водній основі, а до складу суміші входять пластифікатори, які забезпечують міцність з’єднання при впливі зовнішніх факторів. Зокрема, різкі перепади температур, сильний холод або спека.

 

Якщо говорити про недоліки, то безумовно можна виділити один неприємний момент в роботі з деревиною. Перед склеюванням, поверхню деталі або заготовки потрібно добре підготувати:

 

  • Висушити (вологість повинна бути менше 15%).
  • Відшліфувати.
  • Очистити від пилу, бруду і жиру.

 

Де використовується клей ПВА для деревини

 

Промислове та житлове будівництво – основна сфера використання клейових складів на основі полівінілацетату. Крім цінової доступності і хороших показників міцності, клей не токсичний. При обробці житлових приміщень – це вагомий аргумент, що змушує купити клей ПВА для деревини WOODMAX. Переваги та недоліки складу, при детальному вивченні, допомагають швидко визначитися у виборі.

 width=

Клей ПВА використовують для склеювання паперу і картону, м’якої або твердої деревини. Склад підходить для з’єднання деталей з різних матеріалів – пластику, скла, тканини, гуми і інших полімерів. ПВА клей застосовують для обробки деревних матеріалів – склеювання шпону, фанери, ДВП або ДСП. Паркетна дошка, обробка пластикових вікон, збірка каркасної або корпусних меблів – клей ПВА для деревини WoodMax користується попитом в будівництві.