Публікації

Екзотичні породи дерева

Екзотичні породи дерева – це рідкісні і цінні види деревини. Особливість їх в унікальному зовнішньому вигляді і фізико-технічних характеристиках. Завдяки забарвленню, текстурі, типу поверхні, міцності і іншим характеристикам, екзотичні породи стали досить популярними в різних сферах діяльності людини:

  • Меблева справа. Виготовлення столів, шаф, ліжок, крісел, стільців, фурнітури.
  • Будівництво. Створення елементів декору, оздоблення підлог, сходів, поручнів, перегородок, стін.
  • Легка промисловість. Музичні інструменти, спортивний інвентар, іграшки.
  • Важка промисловість. Виготовлення елементів декору для яхт, автомобілів, літаків.

Карельська береза ​​- екзотична порода дерева

Цінність деревині надають два найважливіших чинника. Береза ​​росте тільки в Карелії і в лісах . Іноді може зустрічатися на півночі Сибіру. Особливість карельської берези в оригінальній текстурі і гамі відтінків. Через хаотичне розташування волокон деревини, перламутровий блиск і з перепадом кольору, деревина стала безцінною.

До переваг можна додати технічні характеристики матеріалу. Деревина міцна, в’язка, стійка до впливу навколишнього середовища і мікроорганізмів. Карельська береза ​​піддається тонуванню і покриттю лакофарбовими матеріалами. Недолік один – через в’язкість деревина погано обробляється ручним способом.

З карельської берези виготовляють ударні частини музичних інструментів, меблеві гарнітури, елементи декору. Карельська береза ​​- це красиво і дорого. Екзотична порода деревини має відповідний цінник на ринку.

Чорний і сатиновий горіх – ідеальний матеріал для обробних робіт

 width=

Звичайне горіхове дерево цікавить майстрів по меблі. Завдяки доступності і низької ціні, матеріал популярний в будь-якій країні. Сатиновий горіх має більш виражені відтінки по всій структурі. Забарвлення ядра варіюється від червонувато-коричневого кольору до рожевого. Заболонь – кремове-біла. Текстура дуже дрібна. Використовується сатиновий горіх при виготовленні елітних меблів і оздоблювальних матеріалів для приміщень.

Чорний горіх (американський) має більш темний відтінок. Колір може варіюватися від шоколадно-коричневого до майже чорного. Звідси і назва. У естетів цінується декоративний візерунок на деревині. Матеріал міцний і відмінно протистоїть атакам мікроорганізмів. При нагріванні, легко гнеться. Піддається ручній обробці, поліровці, добре склеюється.

У деревині багато смол і ефірів, через що порода схильна до викривлення. Але проблема вирішувана із застосуванням лакофарбових матеріалів. Виготовляють з чорного горіха меблі, стінні панелі, пропелери для літаків, музичні інструменти, приклади для зброї.

Чорне (ебенове) дерево – торгова назва деревини в вугільних тонах

Екзотичні породи дерева виділяються на тлі інших видів деревини своїм забарвленням і бездоганною міцністю. Ядро глянцевого-чорного кольору має унікальну текстуру, яку неможливо ні з чим сплутати. Іноді трапляється деревина в світлих тонах. Все залежить від умов зростання дерева.

Чорне дерево вважається кращим рішенням для виготовлення елітних меблів в темних тонах. Матеріал популярний у дизайнерів. З деревини виготовляють духові інструменти і художньо-декоративні вироби. Щільність матеріалу досягає 1 тони на квадратний метр. Вручну дерево обробляти неможливо, тільки на спеціальних деревообробних верстатах. Це лише додає цінність екзотичної породи дерева.