Публікації

Дошка – вибір породи дерева

Вибір деревини для виробництва, будівництва, столярної справи та інших потреб вимагає особливого підходу. Адже, спираючись на зовнішній вигляд і забувши про технічні характеристики деревини, можна отримати досить неприємний результат. Міцність, стійкість до зовнішніх чинників, оброблюваність, здатність приймати оздоблювальні матеріали – базові характеристики, за якими відбирається дошка. Вибір породи дерева починається саме з цих критеріїв.

Перед тим, як купити в Україні дошки, професіонали рекомендують почати з умов використання. Спочатку визначитися, виріб планується застосовувати всередині приміщення або зовні. А також уточнити, при якій вологості повітря і температурних режимах буде використовуватися виріб.

Дошка – вибір породи дерева

Щоб покупцеві було простіше зорієнтуватися у виборі, постачальники сировини ділять всю деревину на категорії. Саме по ним можна швидко зорієнтуватися в ціні і технічних характеристиках кінцевого виробу:

  • Хвойні породи. Мають легку структуру, добре обробляються. Користуються попитом в будівництві і ремонті. Мають привабливу ціну. Стійкі до природних факторів. Приймають оздоблювальні матеріали. Єдиний недолік – містяться в деревині смоли, які ускладнюють механічну обробку. До хвойних порід деревина відносяться: сосна, кедр, модрина, ялина, ялиця.
  • Декоративні породи. У більшості випадків це ексклюзивні червонодеревні матеріали, які використовують для оздоблення меблів або інтер’єрів. Унікальна текстура, привабливий забарвлення і незвичайний дизайн можуть поєднуватися з абсолютно різними характеристиками окремо взятих видів деревини. До декоративних порід відносять: палісандр, бакаут, всю деревину з червоним або чорним відтінком кольору.
  • Листяні породи. Бувають трьох видів: кільці-судинні, розсіяно-судинні з м’якою і твердою деревиною. Дошки з такої породи дерев використовуються повсюдно. На технічні характеристики деревини впливає внутрішня структура (розташування судин, річних кілець, тип волокон). Продукція з цієї категорії краща для більшості покупців, так як ідеально відповідає критерію ціна-якість.

Особливості вибору деревини

  • У виробництві меблів, дверей, підлог, сходів, панелей для внутрішнього користування, підходить не кожна дошка. Вибір породи дерева, знову ж таки, залежить від стійкості до вологи. Для житлових приміщень підбирається будь-яка деревина, за зовнішнім виглядом. А для ванної кімнати або санвузла краще використовувати дошки, які не вбирають вологу і не гниють.
  • Для виготовлення вуличних дерев’яних конструкцій і будівництва будівель, упор слід робити на стійкість матеріалу до зовнішніх чинників. Деревина не повинна змінювати своїх фізичних властивостей при перепадах температур, добре переносити вологу, не привертати шкідників, приймати оздоблювальні матеріали і не руйнуватися при використанні елементів кріплення.