Породи деревини

Деревина Ясень

Древесина Ясень – характеристики и преимущества

Опис та характеристики – деревина Ясень

 

Порода деревини Ясень відноситься до сімейства ядерних. За технічними характеристиками схожа на дуб і бук. На українському ринку вважається найдоступнішою та найзручнішою за ціною. Купити шпон, дошку, крайку та інші пиломатеріали вигідно для різних галузей людської діяльності.

 

Особливість ясеня в асортименті пропонованих видів деревини. На прикладі шпону можна замовити ясен:

 

 • Білий радіальний струганий.
 • Білий струганий тангенціальний.
 • Кольоровий ригель струганий.
 • Кольоровий струганий радіальний.
 • Тангенціальний кольоровий струганий.

 

Виходячи з назв – відмінність у забарвленні та способі обробки деревини. Незважаючи на ці відмінності, деревина ясеня має ідентичні фізико-хімічні властивості.

 

Ясен – це європейська порода деревини. Виростає вона на територіях Європи, практично у всіх країнах. Як правило, найчастіше зустрічається в заплавних лісах, що межують з водними ресурсами (річки, озера, струмки, канали).

 

Дерева ясеня невисокі. Середня висота – 20-35 метрів. Зустрічаються стволи довжиною до 60 метрів. В обхваті діаметр стовбура 1.5-2 метри. Колір деревини ясеня – варіюється від світло-рожевого до жовтувато-бурого відтінку. Якщо дерево старе, то ядерна частина може мати шоколадно-коричневе забарвлення. На ринку така деревина неприваблива, оскільки має погані технічні характеристики. Заболонь може мати ідентичне забарвлення з ядерною частиною. Зустрічаються екземпляри із темною заболонню. Серцевих променів небагато, річні кільця виражені яскраво. При струганні, основа матеріалу набуває матового блиску.

 

Деревина Ясен – характеристики та переваги

 

Особливість пиломатеріалів з ясеня у високих показниках міцності та пружності. Саме з нього, за старих часів, робили луки та арбалети. Однак є і неприємний момент – висока в’язкість погіршує процес обробки деревини вручну. На верстатах порода обробляється без проблем. Плюс деревина демонструє дуже хороші показники гнучкості, при обробці парою.

Древесина Ясень – характеристики и преимущества

Пиломатеріали з ясеня добре приймають елементи кріплення, обробляються морилками, фарбами, лаками. Що цікаво, ясен стійкий до слабких кислот та лугів – можна обробляти будь-якими просоченнями. А вони ясеню знадобляться під час виготовлення, наприклад, вуличних конструкцій. Оскільки порода нестійка до впливу довкілля. Зокрема, піддається гниттю при контакті із землею. Взагалі меблі та будівельні матеріали для вуличного використання в Україні не прийнято виготовляти з ясеня. Існує безліч інших недорогих порід деревини для цих цілей.

 

Властивості деревини Ясеня

 

Ботанічна назва Fraxinus
Популярні назви Ясен звичайний, китайський, пухнастий
Проростання Центральна Європа, Азія
Щільність 680-690 кг/м3
Твердість за Брінеллем 4.1
Стабільність Висока
Ступінь усушки Низька
Стійкість до фізичного зносу Дуже висока
Довговічність Дуже висока

 

Застосування деревини Ясеня

 

Завдяки ціновій доступності деревина ясеня – універсальний пиломатеріал у меблевій промисловості. З нього виготовляють каркасні меблі. Часто обшивається шпоном у ексклюзивних тонах. Завдяки природній красі, у матовому відливі, з ясеня роблять і шпон. Причому кілька різновидів.

 

Деревина ясеня користується попитом у виробництві:

 

 • Покриття для підлоги всередині житлових і нежитлових будівель.
 • Оздоблювальних матеріалів для стін та стель.
 • Меблева фурнітура.
 • Тепла підлога.
 • Двері, перегородки, арок.
 • МДФ, ДСП, ДВП.
 • Оздоблювальних матеріалів для приміщень із швидкими перепадами температур (сауни, лазні, ванні кімнати).
 • Декоративні панелі для салонів яхт або автомобілів.
 • Музичні інструменти.

 

Деревопереробні комбінати при роботі з деревиною ясеня не мають відходів. Усі залишки та брак йдуть на виробництво деревного вугілля. Нарівні з березою, кленом та дубом, ясен демонструє затребувані якості у цій сфері. Та й ціна ясеня цьому сприяє.

 

Купити пиломатеріали з ясеню – краща ціна в Україні

 

Вартість заготовок з деревини ясеню порадує представника будь-якої сфери. Як і асортименти товарів. Дошка, крайка, щит, ламель, брус, шпон – вибір чудовий для українського рику. Знайти, підібрати та замовити пиломатеріали з ясеня дуже легко.

Древесина Ясень – характеристики и преимущества

Цікавить мінімальна ціна в Україні – звертайтесь до компанії Єврошпон-Трейд. Особливість підприємства в тому, що між магазином та деревопереробним заводом немає посередників. Для покупця це фінансовий зиск. Плюс є доступ до каталогів комбінатів. Легко вибрати товар, що цікавить за кольором, способом отримання, типу, обсягом партії.

 

Заощадити можна і на сортаменті. Це зручно, коли каркас конструкції треба зробити з дешевого ясеня з подальшою обшивкою ексклюзивним шпоном. Сортамент А, B, C, AB та BC дозволяє визначити компроміс за ціною. Наприклад, сорт BC і C із сучками та невеликими дефектами допоможе вдвічі скоротити витрати на купівлю пиломатеріалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *