Породи деревини

Деревина Тік

Древесина тика – характеристики и преимущества

Опис та характеристики – Деревина Тік

 

Компанія «Єврошпон-Трейд» пропонує на вигідних умовах купити шпон, кромку та дошку із породи деревини – Тік. Це один з найкращих, за технічними характеристиками та ціною, матеріал. Деревина користується попитом у всіх сферах діяльності, де є потреба у пиломатеріалах.

 

Тик – це листопадне дерево, яке може зростати до 40-45 метрів вгору. Вологолюбне дерево росте в кліматичних умовах, де кількість опадів на рік перевищує 500 мм. Зустрічаються тикові дерева і в посушливих районах, але вони не так цікаві деревопереробним комбінатам. Тік родом із Південної Азії. Можна зустріти дерева тика в тропічних лісах Африки та Латинської Америки.

 

Деревина тика – характеристики та переваги

 

Порода деревини тик відноситься до 2 класу зносостійкості. За густиною, матеріал поступається дубу і знаходиться з буком майже нарівні. У деревині, після спила, містяться ефірні олії, запах яких нагадує стару натуральну шкіру. Деревина міцна та стійка до стирання. Не піддається окисленню – металовироби у ній не іржавіють.

Древесина тика – характеристики и преимущества

На забарвлення деревини тику сильно впливає місце видобутку. Наприклад, азіатський тик має гарну текстуру волокон та темно-золотистий колір. При поліруванні виробів з такого тику можна отримати дуже привабливі вироби з природним блиском. У деревині родом з Африки переважають темніші відтінки червоного кольору. При покупці дошки, шпону або кромки цей фактор слід враховувати.

 

Заболонь вузька, має сірий або світло-сірий відтінок, яскраво виражена. Волокна прямі, не перетинаються. На зрізі текстура дуже рівна, ніж привертає увагу покупців. У поодиноких випадках можна зустріти яскраво-червоні прожилки. Вони йдуть від серцевини.

 

Головна перевага тика – стійкість до агресивних умов навколишнього середовища. Після усушки деревина не вбирає воду, не гниє, не змінює своїх фізико-хімічних властивостей. Тік навіть не горить у звичайному середовищі. До переваг можна додати високу стійкість до грибка та термітів.

 

В обробці деревина може створити незручності майстрам. При роботі з різальним інструментом рекомендується придбати пилки, що мають ріжучі кромки з карбіду вольфраму. Так як звичайний інструмент швидко затупиться. З іншого боку, деревину тику легко стругати вручну або на верстаті. А ось лущити пиломатеріали не можна – легко зіпсувати заготівлю чи деталь. При роботі з елементами кріплення краще заздалегідь висвердлювати отвори.

 

Властивості деревини тику

 

 

Ботанічна назва Tectona grandis
Популярні назви Тикове дерево, тектона велика
Виростання Південна Азія, Латинська Америка, Південна Африка
Щільність 650-670 кг/м3
Твердість по Брінеллю 3.5
Стабільність Висока
Ступень усушки Висока
Стійкість к фізичного зносу Дуже висока
Довговічність Дуже висока

 

Застосування деревини тику

 

Незважаючи на обмежені регіони зростання, матеріал вважається доступним для мешканця будь-якої країни світу. Ціна деревини тику не сильно відрізняється навіть від дубу. Завдяки технічним характеристикам та зовнішньому вигляду, матеріал користується величезним попитом у будівництві та виробництві.

 

Тикова деревина вважається найкращим рішенням щодо якості та довговічності у виготовленні терасної дошки. Причому ця дошка використовується повсюдно, починаючи з обробки пляжної зони для басейнів, закінчуючи прибережними пірсами.

Древесина тика – характеристики и преимущества

Велике поширення тик набув у виготовленні натурального шпону. Крім привабливості, оздоблення нагородить конструкцію, що обробляється, захисними властивостями. Шпон з тику можна застосовувати для облаштування СПА салонів, ванних кімнат та санітарних вузлів.

 

Стійкість тику до кислот та лугів приваблює фахівців з виготовлення промислових меблів. З деревини тику роблять шафи, столи, тумби для хімічних лабораторій та виробничих майданчиків. Матеріал використовують для обробки яхт та кораблів, а також виготовляють елементи керування та декору. Наприклад, штурвал знаменитого крейсера “Аврора” зроблений повністю з тику.

 

Деревина тику користується попитом у виготовленні музичних інструментів та спортивного інвентарю. Не можна сказати, що кінцева продукція має доступну ціну на ринку, але покупець на такі товари завжди знайдеться.

 

Купити тик – краща ціна в Україні

 

Покупцеві з обережністю треба підходити до придбання дошки, шпону або кромки з деревини. На ринку України надто багато пропозицій низькосортних видів тику. Бажаєте купити якісний матеріал – звертайтесь до компанії «Єврошпон-трейд». Підприємство безпосередньо працює із деревопереробними комбінатами. Це позначається не лише на якості, а й на ціні. Повністю виключивши посередників можна отримати деревину тику на дуже вигідних умовах.

 

Компанія «Єврошпон-Трейд» має сортамент продукції. Причому сортамент передбачає проміжні варіанти: А, В, С, АВ, ВС. Це зручно, коли потрібно купити конструкційний матеріал або оздоблювальний. Немає сенсу переплачувати, наприклад, за дошку з невеликими візуальними дефектами, якщо використовуватиметься шпон. До речі, на складі компанії є зразки всіх товарів. Можна побачити їх у реальності, помацати, вивчити відтінки кольору під різним кутом та освітленням. Це дуже зручно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *