Породи деревини

Деревина Сапели

Древесина Сапели – характеристики и преимущества

Опис та характеристики – Сапелі

 

Порода деревини Сапелі (або Сапеле) вважається екзотичною. Зовні приваблива деревина має перелік цікавих у виробництві технічних характеристик. Проте, самі дерева ростуть лише у тропічних регіонах Африки. На ринку пиломатеріалів, з деревини Сапелі, можна купити шпон, дошку, брус, кромку. Ціна продукції залежить від виду деревини та способу обробки.

 

Сапелі часто називають африканським махагоні. Тому що зовні і за характеристиками є велика схожість. Вирубування деревини Сапелі відбувається лише в Африці. Хоча, на інших континентах це дерево також зустрічається. Справа в тому, що в інших країнах існує обмеження на вирубку. Ні про який експорт Сапелі не може бути й мови.

 

Висота дерев сапелі сягає 45 метрів. Зустрічаються екземпляри завдовжки 60 метрів. Стовбури дерев рівні, прямі – вважаються зручними для транспортування, зберігання та переробки. Ядро породи червоно-коричневе, заболонь світла, з блідо-жовтим відливом. Волокна рівні, серцеві промені яскраво виражені, видно темні вкраплення по всій текстурі.

 

Між собою деревина Сапелі може відрізнятися текстурою. Купити шпон, дошку та кромку можна у вигляді звичайного Сапелі, або у різновидах – «помеле» та «піраміда». На зовнішній вигляд текстури впливає зріз – радіальний або тангенціальний (світліший відтінок).

 

Деревина Сапелі – характеристики та переваги

 

Найголовніша перевага деревини Сапелі для виробництва – це стійкість до зовнішніх факторів. Зокрема, до вологи та мікроорганізмів. З породи дерева Сапеле виходить досить довговічні вуличні меблі та будівлі, покриття для підлоги та елементи декору.

Древесина Сапели – характеристики и преимущества

Незважаючи на високу щільність, пиломатеріали із Сапелі відмінно приймають фарбу та олії. Легко склеюються, приймають металовироби. При ручній механічній обробці можуть спостерігатися проблеми зі швидкою втратою ріжучих властивостей інструменту. На верстатах Сапелі обробляється без проблем. Добре зстругається, лущиться, полірується.

 

Властивості деревини Сапелі

 

Ботанічна назва Entandrophragma cylindricum
Популярні назви Sapele, undianuno, penkwa, lifaki, m’boyo
Проростання Ангола, Габон, Гана, ЦАР, Конго
Щільність 640-670 кг/м3
Твердість за Брінеллем 4.2-4.5
Стабільність Низька
Ступінь усушки Дуже висока
Стійкість до фізичного зносу Дуже висока
Довговічність Дуже висока

 

Застосування деревини Сапелі

 

Основний напрямок у промисловості, де використовується деревина Сапелі – це виробництво елітних меблів. Дошка, брус та щит мають високу вартість, але на попиті це особливо не відбивається. У Західній Європі та Серверній Америці ця порода деревини завжди є лідерами по затребуваності.

 

З деревини Сапелі роблять оздоблювальні матеріали – кромку та шпон. Придбати можна матеріали у великому асортименті. Текстура та відтінок ніколи не повторюються. Що робить породу ексклюзивною.

 

Активно застосовується деревина Сапелі у виробництві:

 

 • Сходів та поручнів.
 • Терасної та паркетної дошки.
 • Міжкімнатних та зовнішніх дверей.
 • Предметів декору.
 • Інтер’єрних панелей.
 • Оздоблювальних панелей для елітних суден та автомобілів.
 • Музичних інструментів.

 

Купити пиломатеріали з сапелі – краща ціна в Україні.

 

Ціна шпону, кромки та дошки із Сапелі, на українському ринку, досить висока. І не кожен покупець готовий віддати перевагу цій породі дерева. Враховуючи ланцюжок посередників, між деревопереробними комбінатами та магазинами, багатьом покупцям простіше віддати перевагу менш дорогим породам червоного дерева.

Древесина Сапели – характеристики и преимущества

Бажаєте купити шпон, крайку або дошку Сапелі – звертайтесь до компанії «Єврошпон-Трейд». Підприємство безпосередньо працює із виробником. Для покупця – це зручно та вигідно:

 

 • Мінімальна ціна на всі види пиломатеріалів в Україні.
 • Величезний асортимент товарів.
 • Є зразки продукції на офісі чи складі.
 • Можна привезти шпон, крайку, дошку, щит, брус на замовлення.
 • Оригінальність походження пиломатеріалів гарантується.
 • Правильне зберігання напівфабрикатів – збереження фізико-хімічних властивостей порід.

 

Крім всіх перерахованих переваг, є ще сортамент деревини. Стандартні сорти А, В та С доповнені проміжними – АВ та ВС. У виробництві меблів – це вигідна пропозиція. Коли незважаючи на дрібні дефекти виробів, покупець менше витрачає фінансів на закупівлю пиломатеріалів. Це стосується всіх видів товару, включаючи шпон та кромку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *