Породи деревини

Деревина Махагоні

Древесина Махагони – характеристики и преимущества

Опис та характеристики – Махагоні

 

Коли мова заходить про елітні сорти деревини, першим на думку спадає Махагоні. Купити шпон, дошку, крайку цього виду воліють фахівці, які займаються виробництвом дизайнерських меблів. Унікальний за технічними характеристиками матеріал має декоративну цінність. Зовні він виглядає дуже дорого. З красою Махагоні незрівнянні інші види деревини, які стосуються червоних порід дерева.

 

У різних джерелах пишуть, що Махагоні – синонім назви «червоне дерево». І так, і ні. Фактично, комерційна назва всієї «червоної» деревини – махагон. Але до дерева Махагоні це має лише опосередковане відношення. Оскільки більшість порід червоного кольору просто програє Махагоні у фізико-технічних якостях.

 

Махагоні – це ядрова порода. Дерево досягає 60 метрів у висоту і близько 2-х метрів в обхваті. Стовбури дерев не завжди рівні (а частіше криві, звивисті). Але під час обробки деревини Махагоні рідко бувають залишки. У роботу пускають навіть тріски, з яких виготовляють предмети оздоблення чи декору.

 

Колір ядрової частини варіюється від червоно-коричневого до буро-червоного. Заболонь світла. Будова розсіяно-судинна. Самі судини досить великі, свилькуваті. Серцеві промені слабо помітні. При тангенціальному зрізі деревина має яскраво виражені рівні смуги.

 

Махагоні родом з Африки та Південної Америки. Саме там можна досі знайти дерева віком 200-250 років. У комерційних цілях Махагоні вирощується на плантаціях Нової Зеландії, Індонезії, Індії, Малайзії та Сінгапуру. Цінність азіатської деревини не така висока, як африканської або південноамериканської. Даються взнаки клімату, який впливає на структуру дерева. Найбільш якісною деревиною породи Махагоні визнано матеріали, що постачаються з Бразилії. Можливо, це пов’язано із жорсткими правилами відвантаження цінних порід деревини на експорт.

 

Деревина Махагоні – характеристики та переваги

 

Ціна Махагоні більше залежить від текстури, ніж від технічних характеристик. Головну роль, при виборі, відіграє унікальний малюнок та його забарвлення. Трапляються настільки красиві зразки, від яких неможливо відвести око. Пробували коли-небудь розглянути 3D картинку – можна випробувати самі приємні почуття, коли очі відпочивають і немає бажання відводити погляд убік.

Древесина Махагони – характеристики и преимущества

Унікальність деревини Махагоні у «букеті» затребуваних технічних характеристик. Порода поєднує в собі одночасно твердість та гнучкість, щільність та податливість до механічної обробки. Матеріал приймає будь-які види елементів кріплення, склеюється, полірується, стійкий до зовнішніх факторів та не вигоряє на сонці. Слабке місце деревини – ціна. Махагоні досить дорогий товар. Навіть кромка та шпон виглядатимуть дорого, на тлі інших видів деревини. Але це того варте. Адже повторити текстуру Махагоні іншими екзотичними породами неможливо.

 

Властивості деревини Махагоні

 

Ботанічна назва Khaya, Dysoxylum spectabile
Популярні назви Кубинське, африканське, бразильське Махагоні
Проростання Південна Америка, Африка
Щільність 600-650 кг/м3
Твердість за Брінеллем 5
Стабільність Висока
Ступінь усушки Низька
Стійкість до фізичного зносу Дуже висока
Довговічність Дуже висока

 

Застосування деревини Махагоні

 

Головний напрямок, де використовується деревина Махагоні – це виробництво елітних меблів. До пиломатеріалів пред’являються високі вимоги, тому для цього напряму підходять не всі види деревини. Звідси й висока ціна меблів із Махагоні. Шафи, столи, стільці, дивани вважаються ексклюзивними, так як текстура деревини ніколи не повторюється забарвленням з малюнком.

 

З деревини Махагоні виготовляють шпон. Завдяки чому підійти ближче до досконалості є можливість у людей з обмеженим бюджетом. Каркас меблів виготовляється з більш дешевих порід, а обшивка виконується шпоном з благородного Махагоні.

 

У Європі цю породу деревини застосовують у виготовленні музичних інструментів. Роялі, гітари, скрипки легко впізнати за багатою текстурою Махагоні. Ціна інструментів досить висока. Але власник достеменно знає, що копій немає і не буде. Виробники яхт та елітних автомобілів використовують деревину для оздоблення салонів транспортних засобів.

Древесина Махагони – характеристики и преимущества

Пиломатеріали Махагоні, що використовуються як відходи деревопереробних комбінатів, застосовуються для виготовлення токарних виробів та елементів декору. В Африці та Південній Америці, з Махагоні виготовляють рукоятки для холодної зброї, статуетки, брелки та іншу дрібничку, яку продають у магазинах та на ринках туристам.

 

Купити Махагоні – краща ціна в Україні

 

Специфіка елітної деревини полягає в тому, що знайти її в магазинах України проблематично. Купити шпон, кромку та дошку продавці пропонують за каталогами. Найчастіше, текстура, зображена в каталозі, не збігається з замовленим і оплаченим матеріалом. Але вихід є. Бажаєте замовити шпон Махагоні – звертайтесь до компанії «Єврошпон-Трейд». Орієнтуючись на оптових покупців (виробничі підприємства), компанія має у своєму розпорядженні будь-які види пиломатеріалів. Продукція зберігається на складах, а із зразками товарів завжди можна ознайомитись в офісах продавця.

 

Потішить покупця ціна Махагоні. Шпон, кромка та дошка представлені сортаментом. Можна підібрати матеріали за якістю. На цьому можна добре заощадити, погодившись, наприклад, на незначні недоліки. Під дефектами розуміються перепади забарвлення, нерівномірний розподіл серцевих променів, наявність сучків.

 

Компанія “Єврошпон-Трейд” працює безпосередньо з деревопереробними комбінатами. Відсутність посередників – це мінімальна ціна шпону, дошки чи крайки на ринку. Усі товари мають належне зберігання на складах. Продавець доставляє продукцію до будь-якої точки України. На оптових покупців чекають спеціальні пропозиції щодо вартості та умов оплати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *