Породи деревини

Деревина Кедр ліванський

Древесина Кедр ливанский

Опис та характеристики – Кедр ліванський

 

Ліванський Кедр відноситься до хвойних порід дерев, що ростуть лише в теплому кліматі. Виходячи з назви, основне місце її зростання – держава Ліван. Зростає кедр на гірських схилах на висоті 1-2 кілометри над рівнем моря. Окрім Лівану, кедр зустрічається на території Південної Європи (Франція та Італія). Величезні масиви кедра можна зустріти по всьому півдні та Середньої Азії.

 

Купити шпон, дошку, крайку та інші пиломатеріали з ліванського кедра вигідно як за ціною, так і за якістю деревини. Це одна з небагатьох порід, що володіє затребуваними у виробництві характеристиками та має доступну вартість. Ціна шпону кедра ліванського залежить від місця вирубування. У Лівані немає обмежень щодо експорту цієї деревини. Щороку мільйони тон кедра «розтікаються» по всьому світу, забезпечуючи деревопереробні комбінати продукцією. А ось європейський, азіатський та російський кедр обмежений у вирубці та експорті. Через що у пиломатеріалів вища вартість.

 

Ліванський кедр – це вічнозелене хвойне дерево. Середня висота породи – 40-60 метрів. Діаметр ствола варіюється в межах 2-2.5 метрів. Особливість дерев у тому, що вони дуже довго зростають. Зрубу піддаються стволи, які почали плодоносити. Цей період настає через 20-25 років із посадки. І не факт, що кожен кедр виживає на своїх перших 5-10 роках життя. Справа в тому, що породі потрібно постійне тепло – понад 20 градусів за Цельсієм. Плюс, кедр добре переносе посуху, а от при надлишку вологи гине.

 

Тривалість життя кедрових дерев понад 300 років. У Прибалтиці взагалі росте кедр, якому, за оцінками експертів, понад 1500 років. Все залежить від умов проростання та клімату. Тому дати зрозумілу відповідь на питання, скільки проживає кедр, неможливо.

 

Деревина Кедр ліванський – характеристики та переваги

 

У плані виробництва порода дуже цікава. Деревина кедра м’яка, але має високий показник міцності. У матеріалі практично відсутня волога, через що порода взагалі не всихає. Пори деревини наповнені олією, що сприяє міцності та гнучкості кедра при механічній обробці. Це масло запобігає розтріскуванню і гниттю породи. До речі, ця властивість зручна для виготовлення вуличних меблів та інших конструкцій.

 

Часто кедр плутають із породами червоного дерева. Ліванський кедр має червону текстуру. Серцевина бежевий відтінок, заболонь – блідо-жовтий колір. Річні кільця смолисті, добре виражені. Завдяки маслянистості текстура має природний блиск.

Древесина Кедр ливанский

Деревина кедру піддається ручній та машинній обробці. У поодиноких випадках, через велику кількість сучків, можуть бути проблеми при роботі з ручним інструментом. Пиломатеріали добре приймають будь-які елементи кріплення. Матеріал чудово склеюється, приймає лаки та фарби. Заготівлі з кедру можна гнути та полірувати.

 

Пиломатеріали з кедра, як і готові конструкції, не можна піддавати ударним навантаженням. Не рекомендується використовувати дошку, щит або брус у приміщеннях з підвищеною вологістю або великими перепадами температур.

 

Властивості деревини Кедр ліванський

 

Ботанічна назва Cedrus libani
Популярні назви Кедр європейський, гімалайський, азійський
Проростання Ліван, Середня Азія, Південна Європа,
Щільність 500-520 кг/м3
Твердість за Брінеллем 4
Стабільність Висока
Ступінь усушки Дуже низька
Стійкість до фізичного зносу Дуже висока
Довговічність Дуже висока

 

Застосування деревини Кедра ліванського

 

У місцях зростання кедра деревину використовують у будівництві будинків і човнів. Вважається, що довговічність кедра вища ніж у сосни. Є достовірні підтвердження, що на території Лівану та присутні будівлі з кедру, яким вже понад 100 років.

 

На особливу увагу заслуговує виробництво оздоблювальних матеріалів. Купити з ліванського кедра шпон та кромку дуже вигідно. Окрім високих показників стійкості до зношування, матеріали мають привабливий зовнішній вигляд.

Древесина Кедр ливанский

З кедра виготовляють меблі як для внутрішнього, так і вуличного користування. Сюди можна додати двері, арки, сходи, покриття для підлоги. До речі, дошка та паркет із кедра здатні захистити приміщення від комах та бактерій. Смоли, що містяться в деревині, цьому добре сприяють. А в будівництві тирсу і сміття, що залишилися після обробки виробів з кедра, розсипають у технічних приміщеннях, щоб лякати шкідливі мікроорганізми.

 

Застосовують ліванський кедр у виробництві:

 

  • Музичні інструменти.
  • Фанери.
  • Вуликів.
  • Декоративних виробів та предметів мистецтва.

 

Купити пиломатеріали з кедру – найкраща ціна в Україні

 

На українському ринку пиломатеріали з кедру представлені у гарному асортименті. Зручно вибрати товари за типом та зовнішнім виглядом. Однак ціна дошки, шпону та інших пиломатеріалів дуже відрізняється у різних продавців. Вся справа в ланцюжках постачання. Адже між виробником та покупцем є багато посередників.

 

Вирішити проблеми із вартістю допоможе компанія Єврошпон-Трейд. Продавець працює з деревопереробними комбінатами. Минаючи посередників, можна досягти мінімальної ціни в Україні на будь-який вид продукції. І це дуже вигідна пропозиція. Крім ціноутворення можна познайомитися з усіма зразками продукції. Достатньо відвідати склад чи офіс компанії.

 

Зекономити фінанси на закупівлі пиломатеріалів можна, скориставшись сортаментом. Відповідно до вимог, що пред’являються до шпона, дошки, бруса, щита, кромки, є сорти А, В, С, АВ і ВС. Чим нижчий сорт, тим менша ціна. І це зручно, коли покупець погоджується купити пиломатеріали з невеликим візуальним дефектом на користь зниження витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *