Породи деревини

Деревина Граб

Компанія «Єврошпон-Трейд» пропонує за вигідною ціною придбати високоякісний шпон, дошку, кромку з породи дерева – граб. Оздоблювальні та будівельні матеріали з цього виду деревини вважаються найкращим рішенням для отримання вишуканості в дизайні.

Граб – це цікавий вид деревини, що виділяється на тлі інших матеріалів ніжно-світлими тонами. Через це, його іноді плутають з буком. Навіть в ботаніці з цією породою дерева присутна плутанина. В одних джерелах вказують, що граб належить сімейству березових дерев. Інші ресурси твердять, що граб – це сімейство ліщинових.

Виростає граб в Азії. Кілька десятків видів граба офіційно зареєстровано в Китаї, звідки він у великих обсягах і експортується. На території Європи і Північної Америки можна зустріти по парі видів. Маючи партнерські відносини з деревообробними підприємствами, розташованими по всьому світу, компанія «Єврошпон-Трейд» може доставити в Україну будь-який вид граба, який забажає покупець.

Деревина граб – характеристики і переваги

Граб не можна назвати одним з найпопулярніших в Україні видів деревини. Але це не знижує інтерес споживача до породи дерева. Вишуканий зовнішній вигляд і унікальні технічні характеристики деревини залучають естетів, які цінують граб за унікальність.

Колірна гамма граба має м’які тони в біло-жовтих відтінках. Між заболонню і ядром практично немає відмінностей. Однотонність текстури спостерігається при поздовжньому і поперечному зрізі. Волокна нерівномірні, виражені слабо. Текстура гладка, рівна і досить щільна.

 width=

У деревини з граба є цікава особливість – на відкритому повітрі, при тривалому знаходженні, матеріал має властивість вигоряти. Тільки відтінок стає не світлим, а темніє. Цим користуються багато дизайнерів, яким треба з одного виду деревини створити композицію в різних тонах. Як варіант, можна замовити кілька видів граба у продавця. У компанії «Єврошпон-Трейд», на цей випадок, завжди знайдуться готові рішення.

Деревина граба нестійка до перепадів температур, схильна до поглинання вологи і привертає мікроорганізми. До речі, в місцях зростання, граб – це улюблене блюдо личинок багатьох комах. Через такі особливості, граб підходить тільки для внутрішніх оздоблювальних робіт або виготовлення конструктивних виробів. Матеріали вимагають додаткової обробки.

Ще цікава властивість деревини – граб легко піддається будь-яким видам механічної обробки в свіжому стані. Але при висиханні процес стає важким, тому що різко підвищується в’язкість матеріалу. З іншого боку, з’являється стійкість до розколювання – можна використовувати будь-які елементи кріплення, пошкодити основу неможливо.

Властивості деревини модрина

Ботанічна назва Carpinus
Звичайна популярна назва Граб
Інші назви Граб: віргінський, каролінський, приморський, кавказький, східний, японський
Середня щільність 740-795 кг/м3
Твердість по Брінеллю 3.7 одиниць
Межа міцності по волокнам 50 МПа
Стійкість до зношування Дуже висока
Усушка Низька
Модуль пружності 12 ГПа

Застосування деревини граба

Граб – це промисловий матеріал. Завдяки своїй міцності і стійкості до зношування, деревина користується попитом у виробництві. Матеріал використовується в суднобудуванні і автомобільної промисловості. З граба роблять корпусні деталі верстатів і рукоятки до інструменту. Складність в механічній обробці в’язкої породи дерева не заважає підприємствам виготовляти з граба статуетки, спортивний інвентар, сувеніри або елементи декору.

У будівництві граб застосовують для виготовлення підлогового накриття – паркет, терасна дошка, сходинки для сходів і поручні. При зведенні приватних будинків, деревина застосовується для внутрішньої обробки віконних рам і дверних прорізів. З граба роблять декоративні стелі, стіни, перегородки. Деревний матеріал вимагає тільки захисної обробки, про яку не можна ніколи забувати, якщо споживача цікавить довговічність відбудованих конструкцій.

 width=

У меблевій справі граб використовується для виготовлення шаф, ліжок, столів, стільців та інших конструкцій. Низька адгезія деревини не дозволяє тільки якісно виготовити меблевий щит. З іншими завданнями в меблевій промисловості граб справляється дуже добре. Кромка і шпон з граба, купити які можна в магазині «Єврошпон-Трейд», можуть застосовуватися спільно з виробами на основі інших деревних порід.

Ще один напрямок, де популярна деревина з граба – виробництво дорогих музичних інструментів. Особливість такого вибору в тому, що при покритті граба захисним шаром лаку, основа вироби набуває ексклюзивний зовнішній вигляд. А сам спосіб обробки ніяк не впливає на акустичні можливості музичних інструментів. При правильному догляді і зберіганні, музичний інструмент збереже свій початковий стан навіть через сотню років. Цим і користуються багато виробників для просування своєї продукції.

Купити граб – найкраща ціна

Величезний асортимент пиломатеріалів на основі граба, на ринку України, може збентежити будь-якого покупця. Однаковий за зовнішніми ознаками матеріал має безліч відзнак за характеристиками. Вирішили купити оздоблювальні матеріали з граба – довіряйте свій вибір компанії «Єврошпон-Трейд». Менеджери магазину можуть з високою точністю підібрати шпон, кромку або дошку під будь-який вид вузькоспеціалізованих завдань.

Покупцеві доступні десятки зразків, звезені в Україну з різних країн світу. Працюючи безпосередньо з деревообробними підприємствами, компанія може надати будь-який вид деревини граба, і в будь-яких обсягах. Оптових покупців чекають спеціальні пропозиції за ціною. Потрібні консультації – звертайтеся до менеджерів, які відмінно розбираються в матеріалах, будівельних і оздоблювальних роботах. Довіряйте свій вибір тільки професіоналам – заощаджуйте свій час і фінанси. «Єврошпон-Трейд» – це найкраще рішення для українського покупця.