Величезний асортимент пиломатеріалів ускладнить процес виробництва чи оброблення меблів навіть профільного спеціаліста. Натуральна дошка, фанера, ДВП або ДСП – це все деревина для меблів. Як вибрати кращий варіант, адже потрібно підібрати матеріал, що задовольняє всі запити за технічними характеристиками.
Деревина для меблів: як вибрати найкращий варіант
У кожній сфері діяльності є свої секрети і індивідуальні підходи. У роботі з пиломатеріалами без них не обійтися. Перш за все, потрібно пам’ятати, що всі операції по будівництву, декоративного або побутового оздоблення та ремонту, вимагають відповідних заходів.
Найбільш популярними вважаються пиломатеріали з натуральної деревини. Вони добре обробляються, ідеально підходять під будь-які завдання і екологічно безпечні. До того ж, це єдиний матеріал, з якого на ринку можна знайти все затребувані заготовки:
- Дошки для підлогового покриття (для внутрішніх і зовнішніх робіт).
- Вагонка (дошка для обшивки несучих конструкцій).
- Куточки.
- Підвіконня.
- Лиштви і плінтуса.
- Меблевий щит.
Особливості та переваги деревини
Про екологічну чистоту вже згадувалося вище. За це і цінуються меблі з натуральної деревини. Але є ще цікаві переваги, які цінуються всіма покупцями:
- Простота складання меблів або монтажу конструкцій. Деревина відмінно піддається будь-яким методам механічної обробки. Бувають винятки, але вони поодинокі і зачіпають тільки цінні породи деревини.
- Надійність. Цікавий критерій, який впливає на довговічність готових конструкцій. Деревина, при правильно підготовці і обробці, розрахована на тривалий термін експлуатації. Залежно від породи дерева, це може бути кілька десятиліть або століть.
Категорії пиломатеріалів
Всі види деревних матеріалів діляться на 2 базові категорії: тверді і м’які породи. Цей критерій визначає цільове призначення пиломатеріалів. Далі, деревина сортується:
- Вищий сорт. Це кращі за якістю пиломатеріали. Найчастіше, з цього сорту робиться меблева дошка.
- Перший сорт. Деревина орієнтована на проведення столярних робіт. З неї виготовляють бруски, вагонка та інші габаритні заготовки.
- Другий і третій сорт. Пиломатеріали відносяться до посередніх матеріалів, з яких виготовляються будівельні деталі.
Сушка – головний показник для деревини. Все лісозаготівлі, після спилювання, на 50-85% складаються з води. Відповідно, обробці такі матеріали піддавати рано. Потрібно спочатку позбутися від зайвої вологи. Для цього використовується сушка. Проводиться вона в 2 етапи – на повітрі і в сушильній камері. В середньому, з вологістю 10-13% – це гідна деревина для меблів. Як вибрати кращий варіант, не знаючи про класифікацію та маркування продукції? Ніяк. Висушена за технологією бюджетна береза може виявитися більш вищої якості, ніж дорога червона деревина, яка набрала на складі зберігання вологу під 20-25%.
Щоб покупцеві було простіше зорієнтуватися у виборі, потрібно дізнатися більше про технічні характеристики деревини. Базовими вважаються – колір, блиск, запах і текстура. Другорядними – зовнішній вигляд ядра, заболоні і серцевинних променів. Всього за одним критерієм, будь-який професіонал зможе визначити, якісні пиломатеріали перед ним чи ні.