Породи деревини

Деревина Черешня

Древесина Черешня – характеристики и преимущества

Опис та характеристики – деревина Черешня

 

Черешня – це ядерна порода деревини. Це примхливе до клімату дерево, яке може рости лише на певних територіях Європи та Азії. Черешні потрібен помірний клімат і певні типи ґрунту. Незважаючи на територіальну обмеженість, порода доступна на світовому ринку за дуже доступною ціною. Купити шпон, дошку, брус та інші матеріали з черешні легко у будь-якому куточку нашої планети.

 

Дерево черешні невисоке – загалом 4-5 метрів. Зустрічаються екземпляри заввишки до 10 метрів. Товщина ствола – 30-50 сантиметрів. Текстура породи має забарвлення від світло-рожевого до світло-коричневого відтінку. Заболонь – блідо-жовта. Волокна прямі, яскраво виражені. По всій основі можуть спостерігатися коричневі вкраплення і смолисті жолоби.

 

Деревина Черешня – характеристики та переваги

 

Особливість пиломатеріалів з черешні в гідній міцності та гарній пружності. Плюс, порода добре переносе ударні навантаження. При сушінні не коробиться, не тріскається, дуже швидко віддає вологу. Однак, можна спостерігати невелике потемніння текстури при усиханні породи в сушильних камерах.

 

На світовому ринку є три види деревини черешні:

 

  • Українська.
  • Американська.
  • Американська помеле.

 

Маючи подібні технічні характеристики, породи відрізняються за відтінком та текстурою. Зокрема, помеле – має унікальну текстуру у вигляді хитромудрих та неповторних малюнків.

Древесина Черешня – характеристики и преимущества

Пиломатеріали з черешні піддаються ручній обробці. Добре склеюються, поліруються, тонуються, приймають кріплення та всілякі просочення. Перелічені якості привертають увагу до деревини всі сфери діяльності, пов’язані з виготовленням виробів з пиломатеріалів.

 

Властивості деревини Черешні

 

Ботанічна назва Prunus avium
Популярні назви Черешня американська, українська, пташина вишня
Проростання Південна Європа, Азія, Іран
Щільність 560-630 кг/м3
Твердість за Брінеллем 3
Стабільність Висока
Ступінь усушки Дуже низька
Стійкість до фізичного зносу Висока
Довговічність Дуже висока

 

Використання деревини Черешні

 

Цікавий у своєму роді матеріал активно використовується у виробництві декоративних виробів. З черешні роблять курильні трубки, елементи декору, іграшки, киї, шахи, всілякі вироби та подарунки. Матеріал має попит у любителів і професіоналів, що працюють з деревом.

 

У промисловості, черешня цікава у виробництві меблів, шпону та оздоблювальних матеріалів. З деревини виготовляють:

 

  • Паркет.
  • Двері.
  • Арки.
  • Стелі, стіни, перегородки.
  • Каркасні ексклюзивні меблі.

 

Деревина черешні знайшла попит у виробництві духових та струнних музичних інструментів. Особливість породи в тому, що вона чудово передає звучання і зовні дуже приваблива. Після полірування та просочення, інструменти набувають ексклюзивності. І ціна у них відповідна.

 

Примітне, що в країнах Європи саме черешню обирають у ролі виготовлення оздоблювальних матеріалів для салонів яхт та автомобілів представницького класу. Після просочення, панелі, приладові дошки та ручки отримують унікальну текстуру. Таку, яка зберігає свій колір та блиск протягом десятиліть.

 

Деревопереробні комбінати знаходять застосування навіть тирсі з черешні. Фрукт користується попитом на підприємствах, що займаються переробкою м’яса. На тирсі з черешні коптять ковбаси, окіст, рибу, птицю.

Древесина Черешня – характеристики и преимущества

Є думка, що деревина черешні приваблює фармацевтичні компанії. На думку авторів, у породі містяться мінерали та антиоксиданти. Насправді це стосується плодів черешні. М’якуш і кісточки дійсно йдуть на виготовлення біологічно активних добавок та кремів. Проте деревина не цікава у медицині.

 

Купити пиломатеріали з черешні – краща ціна в Україні

 

Великий інтерес до деревини черешні викликають споживачі із внутрішнього ринку країн зростання. Чільну роль тут грає ціна. Купити шпон, дошку, кромку, брус із черешні вигідно в Україні. Маючи схожі властивості з червонодеревними породами, у черешні вартість в кілька разів нижче.

 

А якщо покупець бажає заплатити мінімальну ціну за пиломатеріали, краще взагалі звернутися до представників деревопереробних комбінатів. Офіційний дилер в Україні – компанія Єврошпон-Трейд. Відсутність посередників у ланцюжку постачання створює вигідні умови відвантаження споживача. Причому вартість продукції разюче знижується при оптових замовленнях.

 

Заощадити на покупці допоможе і сортамент. Це зручно для тих покупців, які хочуть зробити недорогі меблі з доступних пиломатеріалів, з подальшим загортанням несучої конструкції у шпон. Купити, у такому разі, краще низькосортну дошку, щит, брус. А шпон вибрати вищого ґатунку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *