Публікації

Які двері краще шпон або екошпон

Які двері краще шпон або екошпон – стандартне запитання покупців, які націлилися ввести зміни в інтер’єр приміщень. З огляду на, що більшість дверей виготовляються з МДФ, вибір не великий. Або плівка, як званий екошпон, або шпон з натуральної деревини.

Оздоблювальний матеріал екошпон: особливості

Найголовніші переваги дверей з екошпоном – це цінова доступність і величезний асортимент продукції, що відрізняється унікальним зовнішнім виглядом. Тонка плівка, яка нанесена на основу, виготовлена ​​з синтетичних матеріалів і має привабливий малюнок. Оздоблювальний матеріал має ряд характеристик, що залучають покупця:

  • Двері мають гарну стійкість до зовнішніх чинників. Зокрема, до вогню, вологи, перепадів температур, не проводять електрику, стійкі до хімічних речовин.
  • Підходять для установки в будь-яких приміщеннях. Стійкість до пару і підвищеної вологості дозволяє використовувати двері з екошпону на кухні, у ванній і навіть у сауні.
  • Завжди можна швидко змінити зовнішній вигляд дверей. Нанести фарбу, наклеїти плівку і навіть аплікацію.

Але як би виробники не намагалися зробити малюнок привабливим і унікальним, домогтися схожості екошпону з натуральним шпоном неможливо. Навіть при порівнянні дверей, оброблених дорогим екошпоном і найдешевшим шпоном, можна легко побачити різницю. Що б там не казав продавець або сторонній експерт.

Оздоблювальний матеріал шпон: особливості

З якою б деревної породи не був виготовлений шпон, він завжди буде виглядати дорого і благородно. Це властиво натуральному оздоблювальному матеріалу. У порівнянні з екошпоном, двері з натурального шпону коштуватимуть дорожче. Але і виглядати привабливіше.

Шпон – декоративний матеріал. Він частіше використовується для додання виробам вишуканості і привабливості. Натуральний шпон підкреслює статус, індивідуальність, багатство. Поряд із зовнішньою красою, оздоблювальний матеріал міцний і дуже довговічний. Причому, в залежності від типу деревини, може не міняти, або навпаки, змінювати відтінок малюнка.

До недоліків можна віднести складність по догляду. На поверхню шпону не можна наносити їдкі миючі засоби або відтирати забруднення порошком. Тільки мильний розчин. Плюс, не всі породи деревини стійкі до вологи. Тому покупцеві належить кропіткий пошук дверей з обробкою з шпону для кухні або ванної кімнати.

Які двері краще шпон або екошпон

Якщо бюджет дозволяє, безумовно, краще натуральний шпон. Незалежно від виду деревини, матеріал зовні привабливий і довговічніше. Причому, обробка збереже свій первісний вигляд навіть через кілька десятиліть. Якщо питання стоїть в економії фінансів, то відповідь на питання «які двері краще шпон або екошпон» очевидний.

Взагалі, професіонали рекомендують не дивитися на технічні характеристики, а поставити поруч двері з різних оздоблювальних матеріалів і визначитися з вибором. При замовленні дверей в інтернет-магазині, слід враховувати той факт, що монітор комп’ютера або екран мобільного пристрою не завжди точно передає відтінки кольору. Шикарний на вигляд екошпон може виявитися не таким яскравим в приміщенні з малою освітленістю. А грубий і непривабливий шпон, за рахунок природного блиску, легко впишеться в інтер’єр кімнати.