Публікації

Як правильно клеїти кромочную стрічку

Зважившись на самостійну обробку меблів, власників цікавить, як правильно клеїти кромочную стрічку. Адже крім захисту основи хочеться отримати естетичний зовнішній вигляд всієї конструкції в цілому. Підібравши оздоблювальний матеріал за технічними характеристиками і кольором, не важко буде в домашніх умовах виконати проклейку. І результат буде не гірший, ніж у професіоналів.

Які інструменти потрібні для клеєння кромочної стрічки

Це один з небагатьох процесів в будівельно-ремонтних роботах, в якому на підготовку піде більше часу, ніж сама операція з проклейки. Користувачеві знадобиться наступний інструмент:

  • Наждачний папір. Використовується для підготовки обробної поверхні. Допомагає усунути задирки і
    бруд з основи.
  • Ґрунтовка. Використовується тільки в тих випадках, коли на поверхні конструкції є тріщини і відколи.
  • Будівельний ніж. Стане в нагоді для обрізки надлишків кромочної стрічки. Можна використовувати
    ножиці, але ними не завжди зручно користуватися, якщо кромка занадто товста.
  • Нагрівач. Будівельний фен або звичайна праска. Застосовується для розігріву клею.
  • Клей. Зв’язує кромку з основою. Завжди купується під колір оброблюваної поверхні.

Як правильно клеїти кромочную стрічку

Підготувавши поверхню до обклеювання, відміряється відрізок стрічки потрібної довжини. Рекомендується кромку зробити трохи довше основи (на пару сантиметрів). На основу наноситься клейовий склад, який акуратно розподіляється по всій поверхні жорстким пензлем. Якщо утворюються грудки, їх краще швидко видалити пінцетом. Клею потрібно дати 3-5 хвилин на вбирання в основу. Після чого, стрічка прикладається акуратно до поверхні.

Використовуючи вологу ганчірку, потрібно пройтися по всій поверхні стрічки нагрітою праскою. Слід пам’ятати, що в розплавленому стані клейовий склад значно розширюється. Тому, потрібно подбати про ліквідацію надлишків клею. Гарячий спосіб клеєння кромочної стрічки допомагає усунути дефекти, які можуть утворитися. Поки оздоблювальний матеріал гарячий, можна легко зміщувати стрічку в потрібному напрямку.

Особливості процесу обробки

Намагаючись з’ясувати, як правильно клеїти кромочную стрічку, користувачі не завжди приділяють увагу типу і якості оздоблювального матеріалу. Вважаючи, що однакового результату можна досягти, і з ПВХ плівкою, і з продукцією з натурального дерева. Якщо орієнтуватися на довговічність використання і естетичну привабливість, однозначно краще використовувати матеріали з натурального шпону. Ціна продукції не так велика, як її зовнішній вигляд і надійність.

При використанні ПВХ стрічки слід подумати про холодний метод склеювання. Так як оздоблювальний матеріал може просто не витримати перегріву праскою або будівельним феном. Плюс, стрічки з синтетичних матеріалів вимагають використання певного виду клейових складів. Дуже часто, через пошкодження, роботу доводиться починати з самого початку.