Публікації

Виробництво меблевого щита

Меблевий щит – це продукт з натуральної деревини, зібраний з декількох брусків певної довжини і ширини. Виготовляється шляхом склеювання під впливом потужного пресу. Завдяки своїм технічним характеристикам, меблевий щит популярний в різних сферах побуту і промисловості. Вважається базовим матеріалом в будівництві. Виробництво меблевого щита вимагає дотримання технологічного ланцюжка. Якість кінцевого виробу прямо залежить від кожного етапу.

Виробництво меблевого щита – перший крок

Все починається з закупівлі круглого лісу. Для цього існує ціла наука. Щоб спростити процедуру закупівлі, міжнародною незалежною організацією FSC введена спеціальна сертифікація для круглого лісу. Можна навіть відслідковувати географію вирубки і умови транспортування.

Після доставки круглого лісу на деревопереробний комбінат, колоди вивантажують штабелями на склад. Після чого, подаються на естакади з пилорамами. Безпосередньо на складі, ліс може піддаватися розпилювання на мірні колоди, для зручності обробки.

Розпил круглого лісу – облагороджування деревини

Розпил круглого лісу виконується на стрічкових верстатах. Колоду фіксують і роблять кілька розпилів (4-5, в залежності від діаметру). Особливість верстатів в щільно заточених пилах, які зводять до мінімуму утворення тирси і пилу.

Порізані колоди подають на багатопилковий верстат. Його завдання – зробити заготовки заданих розмірів. На цьому ж етапі відбувається перше сортування лісу за якістю. Заготівлю торцюють і усувають дефекти – гниль, сучки. Після чого, заготовки піддають пропарюванню. Це такий процес, який може змінити фізико-механічні властивості деревини. Наприклад, додати твердість або м’якість.

Сушіння деревини – важливий етап у виробництві меблевого щита

Піддони з заготовками доставляють на спеціальний полігон, розташований на відкритому повітрі. Деревина піддається природної сушки. Протягом 20-30 днів, сонце і вітер витягають з деревних заготовок вологу з ефірами, змушуючи висихати напівфабрикат по всій довжині бруска.

Просушений, в природних умовах, ліс везуть в цех з термічними камерами. Сушка заготовок в автоматизованих камерах виконується за певною технологією. Ведеться контроль за температурою і вологістю в камері. За необхідності, можна вносити коригування для отримання більш якісних пиломатеріалів. Процес сушіння в камерах триває від 20 до 30 днів.

Виробництво меблевого щита – сортування і склейка

Після сушильних камер, заготовки транспортують в сортувальний цех. На цьому етапі важливо правильно відібрати бруски для формування меблевого щита. Є правила сортування. Стосуються вони наявності дефектів – тріщини, кривизна, гниль, сучки. Шляхом сортування, заготівлі відбираються за класом якості. Нічого не викидається.

Після сортування, деревина подається на 4-сторонні стругальні верстати. На цьому етапі виготовляються бруски заданих розмірів. Заготовки знову сортують, враховуючи колір і текстуру. Укладають вироби на піддони і переправляють в цех з виробництва меблевого щита.

Короткі заготовки проходять торцювання і нарізку шипів. Верстат автоматично робить шипи і наносить клей. Після чого, вироби зрощують. Для цього, на високій швидкості, заготовки вдаряють одну об другу. Завдяки чому, вони щільно прилягають по основам, що торкаються. Зрощена рейка відрізається і пресується. І знову подається на 4-сторонній стругальний верстат. Потрібно це для очищення залишків клею і усунення нерівності по всім основам.

Після калібрування рейок, вони подаються знову на верстат для зрощування. Тільки процес виконується вже по нарощуванню ширини виробів. Склеєні в меблевий щит бруски потрапляють під прес ТВЧ (токи високої частоти, приблизно 200 атмосфер тиск). Операція триває до 3-х хвилин і щит готовий.

Передпродажна підготовка меблевого щита

Готові вироби знову проходять сортування. На цьому етапі, вироби відбираються за цільовим призначенням. Виробник фасує продукцію по складах. Тут є одна особливість. Меблевий щит може бути зрощений довгими ламелями за довжиною і шириною або тільки по ширині. Другий варіант має більш високу якість. А відповідно, і ціну.

Відсортовані, таким чином, меблеві щити надходять на ринок. Де вже дилери, або магазини, виставляють готові вироби на вітрини і встановлюють ціну на товар.