Публікації

Шпон для зовнішньої обробки

Будь-який будівельник авторитетно заявить, що немає нічого кращого, ніж шпон для обробки меблів або приміщень. Але що робити, якщо потрібен шпон для зовнішньої обробки. Чи можна використовувати натуральний матеріал для інших видів робіт і які види шпону бувають, спробуємо детально розібратися в цьому питанні.

 

Що таке шпон і в чому його особливість

 

Шпон – це сучасний оздоблювальний матеріал з натуральної деревини, який користується величезним попитом в ремонтно-будівельних роботах. Матеріал привертає увагу покупців унікальною деревною текстурою, яка здатна передати природну красу.

 width=

Зовні, шпон являє собою найтонший шар деревини, який був знятий на спеціальному обладнанні з стовбура дерева. У магазині шпон можна купити у вигляді рівних листів заданих розмірів, або в рулоні.

 

Головна особливість шпону в збереженні технічних характеристик деревини, з якої оздоблювальний матеріал був виготовлений. Якщо порода дерева мала низьку стійкість до вологи і атмосферних опадів, то і шпону передаються ці якості.

 

Шпон для зовнішньої обробки – чи можна використовувати

 width=

Швидка відповідь на подібне питання – так, можна використовувати шпон для зовнішньої обробки. Тільки не весь, представлений на ринку України, а певні типи. І що важливо, ціна матеріалу і його зовнішній вигляд головної ролі у виборі не грають. Щоб знайти готове рішення, потрібно спочатку познайомитися з видами оздоблювальних матеріалів і зрозуміти їх особливості.

 

  • Натуральний шпон. Виготовляється шляхом розпилювання, лущення або стругання натуральної деревини. Оздоблювальному матеріалу передаються всі технічні властивості деревини. Вважається, що натуральний шпон не придатний для зовнішньої обробки. Це невірне судження. Є вологостійкі породи деревини, які мають непогані показники адгезії і не змінюють зовнішній вигляд основи при обробці ЛФМ. Саме такий натуральний шпон просочується спеціальними складами і лаками. Після чого, він придатний для зовнішньої обробки виробів з дерева, ДВП, ДСП і МДФ.
  • Файн-лайн шпон. Часто його називають штучним матеріалом, проте це натуральний реконструйований шпон. Виготовляється шляхом лущення швидкозростаючою деревини (м’яких порід). Після сушіння, матеріал склеюється пластами між собою. Пресується, сушиться в печі і ріжеться на листи. Після обробки лакофарбовими складами, шпон ідеально підходить для зовнішньої обробки. Основа матеріалу стійка до перепадів температур, вологи і не приваблює комах з гризунами.
  • Мультішпон. Рішення більше зацікавить дизайнерів, так як продукт деревообробки зовні схожий з полімерами, ніж з натуральною деревиною. Виготовляється такий шпон з тирси різних порід дерева, проходить термічну і хімічну обробку. В результаті виходить досить міцний і стійкий до природних факторів шпон для зовнішньої обробки. Чи можна використовувати його для шпонування вуличних дверей або меблів? Легко.

 

При покупці шпону для зовнішньої обробки слід враховувати 2 фактори – технічні властивості деревини, з якої виготовляється матеріал, і технологічний процес обробки по основі. Поєднання цих двох критеріїв створюють загальну картину для покупця – стійкий чи шпон до зовнішніх чинників, чи ні. Далі вже споживач вибирає колір, розмір, спосіб монтажу, ціну і так далі.