Публікації

Облицювання шпоном – шпонування дерев’яних поверхонь

Історія облицювання шпоном бере своє коріння ще з часів Давнього Єгипту. Про струганий шпон згадується в 18 столітті, вперше його починають виробляти американці на верстаті. Ширина такого шпону була не більше 1,5 м. У 1850 році виробництво шпону налагоджується у Франції, цим займаються Самсон Валет і Гардон. У 1901 році в Італії сім’я Кремона освоїла виробництво шпону на першому горизонтальному строгальном верстаті. З тих пір ремісники могли робити більш легкі і дорогі меблі, при цьому економлячи на деревині у виробництві меблевих виробів.

У сучасному світі шпон є популярним матеріалом в меблевій промисловості, демонструючи прекрасні характеристики і будучи ефективним способом утилізації дерева. Шпоном називають тонкий шар деревини, товщиною до полумілліметра.

Шпонування — це приклеювання шпону на основу — ДВП або ДСП. Головна перевага такого матеріалу, як шпон, це можливість для столяра використовувати широкий асортимент порід дерева в меблевому виробництві. Деякі породи дерева найбільш схильні до корозій, але завдяки шпону можна продовжити термін експлуатації і зберегти їх зовнішній вигляд на довгий час. Облицювання шпоном часто вирішує таку проблему, як деформація деревини. Тому в сучасному меблевому виробництві використовують такий надійний, корисний і відносно недорогий матеріал, як шпон.

Компанія Єврошпон-Трейд, пропонує струганий шпон різних сортів деревини за найкращими цінами. Доставка шпону по Україні і в країни ближнього зарубіжжя — Беллорусія, Молдова, Румунія, Польща, Грузія, Вірменія та інші.

Облицювання шпоном

Для даного виду роботи знадобиться деяке устаткування:

  • Сталева лінійка;
  • Кулькова ручка;
  • Молоток;
  • Цикля;
  • Ніж-різак;
  • G-образні струбцини;
  • Фрезер.

Облицювання шпоном панелі з окантовкою

Етапи облицювання шпоном панелі з окантовкою:

Етапи облицювання шпоном панелі з окантовкою

1. Облицювання шпоном панелі з окантовкою проходить в два етапи. Для початку роботи потрібно підібрати шматок шпони трохи більше за розміром, ніж окантована основа. Далі за допомогою клейкої стрічки із зворотного боку необхідно закріпити всі наявні в шпоні тріщини. Панель укладають зверху на шпон, який в свою чергу покладений на рівну поверхню, і виміряють периметр.

Етапи облицювання шпоном панелі з окантовкою

2. Використовуючи сталеву лінійку і гострого розмічального ножа слід акуратно обрізати шпон приблизно в 3 мм зовні від лінії розмітки. Спочатку різьблення проходить поперек волокон, так як в цьому місці найбільш ймовірність появи тріщин.

Обрізати шпон слід твердими і впевненими рухами, натискаючи на розмічальний ніж вказівним пальцем. Уважно слід обрізати особливо в кінці різу, так як волокно може відламана. У цьому місці лезо слід тримати найбільш горизонтально.

Етапи облицювання шпоном панелі з окантовкою

3. Знадобиться затискні пристрої, кілька G-образних струбцин, папір, шпатель і клей. Під деталь підлаштовуватися папір, щоб убезпечити поверхню робочого місця від клею, шпателем наносять рівномірно клей на основу. Іноді роблять спеціальні насічки, щоб додати поверхні основи шорсткість, тим самим збільшити зчеплення зі шпоном. Шпатель краще брати зазубрений, щоб клей нанести рівномірно.

Етапи облицювання шпоном панелі з окантовкою

4. Клею дають підсохнути кілька хвилин, щоб не було випинання на шпоні. Далі накладають на основу шпон.

Етапи облицювання шпоном панелі з окантовкою

5. Панель зі шпоном поміщають на «подушку» преса і за допомогою струбцин рівномірно розподіляють тиск. Під тиском даний виріб залишають до 12 годин.

Етапи облицювання шпоном панелі з окантовкою

6. Після висихання основи надлишок шпону акуратно обрізають розмічальним ножем по кромці панелі. Під панель необхідно підкласти прокладку, щоб сконцентрувати тиск на кромці, уздовж якої відбувається різання.

Тепер основа, облицьована шпоном, готова до шліфування або циклювання.

Облицювання шпоном криволінійної поверхні

Облицювання шпоном криволінійної поверхні зазвичай проводиться за допомогою криволінійних притискних пристосувань і клею ПВА або синтетичних клеїв. Особливо це стосується великих виробів.

Етапи облицювання шпоном криволінійної поверхні:

Етапи облицювання шпоном криволінійної поверхні

1. Вибір шматка шпону для облицювання, за допомогою розмічального ножа і сталевої лінійки потрібно вирізати за необхідними параметрами.

Етапи облицювання шпоном криволінійної поверхні

2. При різанні можна прорізати шпон до половини, а потім по сталевій лінійці обламати волокна, щоб вийшла рівна кромка без виривів.

Етапи облицювання шпоном криволінійної поверхні

3. На обидві поверхні — на основу і на шпон наноситься клей, дають йому підсохнути кілька хвилин, щоб випарувалася волога з клею і шпон сіл рівно на поверхню основи.

Етапи облицювання шпоном криволінійної поверхні

4. Склеювання відбувається моментально, тому важливо рівно укласти шпон на основу. Якщо виріб щодо великого розміру, можна використовувати паперову прокладку для вирівнювання шпону і основи. Далі потрібно сильно притиснути до плоскої поверхні.

Етапи облицювання шпоном криволінійної поверхні

5. Можна використовувати якусь притискну колодку (вручну або за допомогою молотка), щоб забезпечити повний контакт шпону і основи.

Дерев’яні вироби не тільки естетичні, вони часто і корисні. Облицювання шпоном меблевих виробів робить їх довговічними, легкими і виразними. Шпонування забезпечує прекрасну якість, привабливий вигляд і прийнятну собівартість.

Шпонування — це оптимальний варіант, який дозволить зробити квартиру або будинок комфортною і вишуканою.

Компанія Єврошпон-Трейд пропонує натуральний шпон високої якості з різних порід деревини і за доступною ціною для облицювання шпоном, шпонирования. Ви можете зв’язатися з нашими менеджерами і отримати необхідну інформацію індивідуально.