Публікації

Меблеві кромки – переваги і недоліки

Різновиди меблевих кромок

 

Меблева кромка – це облицювальний матеріал обробки, яким обклеюються все торці заготовок або готових конструкцій. Головне завдання матеріалу – надання захисних властивостей меблів та дизайн. Тип виготовлення, спосіб кріплення і ціна – головні критерії, за якими відрізняються меблеві кромки. Переваги та недоліки притаманне всім видам облицювання.

 width=

Виробники пропонують купити вироби з меламіну, ПВХ, ABS, акрилу і натурального шпону. Всі перераховані матеріали, маючи однакове призначення, володіють різними технічними характеристиками. Головні з яких – це стійкість до зовнішніх чинників і довговічність в експлуатації.

 

Меблеві кромки – переваги і недоліки

 

Основою для облицювальних матеріалів можуть виступати: натуральне дерево, метал, пластик, папір. Причому, деякі матеріали можуть компонуватись між собою, щоб поліпшити експлуатаційні властивості кромці. При виборі вироби, враховується ширина і товщина основи композитного матеріалу. Щоб спростити вибір покупцеві, є навіть певні стандарти. Це зручно, і для виробників, і для покупців.

 

  • Кромка з меламіну. Оздоблювальний матеріал виготовляється з паперу і просочується смолами. Вважається найдешевшим рішенням на ринку і доступна в будь-якому забарвленні або текстурі. Недолік один – міцність і довговічність основи мізерно малі.
  • ABS (АБС) кромка. Виготовляється з термічно стійкого пластику. Головна особливість – ідеально гладка поверхня. Переваги АБС в стійкості до зовнішніх чинників і в довговічності. Недолік один – добитися натуральності дизайну «під дерево» з АБС плівкою неможливо.
  • ПВХ плівка. Вважається найкращим рішенням по співвідношенню ціна-якість. Поряд з хорошою стійкістю до фізичних пошкоджень, вологи і зносу, матеріал дуже довговічний. До недоліків можна віднести складність монтажу і повну відсутність природного блиску на поверхні.
  • Натуральний шпон. Вважається найкращим рішенням за зовнішнім виглядом, довговічності і стійкості до зовнішніх чинників. Зупинити покупця може тільки ціна. Шпон частіше використовується при обробці меблів з натурального дерева, так як ідеально підбирається під будь-яку основу.
  • ПВХ профіль. Використовується для облицювання торців ДСП. Буває Т і П-образним. Відноситься до довговічних бюджетних рішень. Користується попитом в державних установах, де зовнішній вигляд меблів не важливий. Профіль часто застосовується для обробки вуличних меблів.

 

Яка меблева кромка краще

 

Жоден продавець не здатний дати однозначну відповідь на подібне питання. З огляду на те, що всі меблеві кромки переваги і недоліки мають абсолютно різні. Вибір напряму залежить від фінансових можливостей покупця і експлуатаційних характеристик. Якщо повністю забути про вартість, і орієнтуватися на якість – найкраще натуральний шпон. Але варто задуматися про ціну, чаша терезів зміщується на користь інших оздоблювальних матеріалів.

 

Простіше орієнтуватися на потребу. Ексклюзивна дерев’яні меблі – однозначно шпон. Обробити ДСП конструкції у ванній, на кухні або в дитячій кімнаті – орієнтуйтеся на стійкість до вологи і фізичних пошкоджень – ПВХ плівка або АБС. В офісі або на підприємстві меблі полагодити – ПВХ профіль або плівка. Створити видимість ремонту, наприклад, в школі, лікарні та інших держустановах – можна задовільнити попит дешевим меламіном.