Публікації

Клей – види і застосування

Затіяли будівництво або ремонт, вирішили щось полагодити або зростити між собою конструкції. Без клейових складів в роботі не обійтися. Купити клей в Україні легко – доступний він у будь-якому будівельному магазині. Тільки, крім ціни і заводу-виготовлювача, доведеться визначитися зі складом суміші. Адже асортимент продукції обчислюється сотнями пропозицій. Спробуємо розібратися, як правильно вибрати клей: види і застосування складів.

Напрямків, для вибору необхідної продукції, кілька:

  • Клей можна підібрати індивідуально під конкретний вид завдання (наприклад, для клеєння шпалер, паркету або з’єднання двох деталей). Найбільш відповідний спосіб для звичайних покупців, які точно знають, як буде використовуватися клей.
  • Орієнтуючись на склад, а точніше на компоненти, що входять до клею і здатні зв’язувати певні види матеріалів. Універсальний варіант, якому віддають перевагу професіонали.

Особливості клейових складів

В першу чергу, покупцеві потрібно знати, що всі клеї, запропоновані на ринку, відрізняються способом нанесення. А також можуть вимагати певних умов для склеювання поверхонь. Бувають таких видів:

  • Клей ПВА. Склеювання відбувається шляхом випаровування вологи, що входить до складу суміші.
  • Контактні клеї. Процес склеювання відбувається шляхом випаровування розчинника.
  • Поліуретановий клей. Склеює поверхні за рахунок вологи, яка присутня в повітрі і матеріалі.
  • Клей з розплавом. Склеювання можливо тільки при нагріванні речовини до певної температури.
  • Молекулярний клей. Склад проникає в структуру поверхонь на молекулярному рівні і склеює їх.

Клей – види і застосування

Краще орієнтуватися на певний вид робіт, повністю виключивши універсальність. Це гарантує якісний результат користувачеві. Скліючі склади спочатку розділені на кілька груп, за призначенням.

Паркетні клейові склади. Укладання паркету вимагає використовувати не токсичні склади. Найчастіше використовується ПВА, яким легко можна прикріпити дерево до бетону або іншого типу поверхні. Якщо використовуються матеріали, які мають слабку стійкість до вологи, то застосовуються контактні клейові склади.

Підлогові клеї. Затребувані при укладанні лінолеуму та інших видів підлогового покриття. Використовуються синтетичні склади, здатні швидко висихати, не залишаючи пошкоджень на поверхні.

Клей для плитки. Буває на цементній або епоксидній основі, а також у вигляді готової суміші, схильною до швидкого висихання. Все залежить від умов монтажу та використовуваного для укладання матеріалу.

Стельові та стінові склади. У свою чергу, можуть поділятися на клеї для шпалер, пластика, деревини та інших оздоблювальних матеріалів. Відрізняються складом суміші і способом нанесення. Плюс, це вимогливий до умов використання клей. Види і застосування складів можуть різнитися, залежно від технічних характеристик будівельних матеріалів.

Спеціальні клейові склади. Сюди входить продукція для специфічних завдань. Столярні клейові склади застосовуються для склеювання деревини. Використовуються у виготовленні або ремонті меблів. Клей для скла здатний затвердіти тільки під впливом ультрафіолету. Використовується при зрощуванні скла, або для ремонту розбитих вікон. Клей для гуми здатний з’єднувати вироби зі шкіри, гуми і пластика. Суміш вимагає обов’язкового попереднього нагрівання.