Клей розплав для деревини – це сухий хімічний склад, який при нагріванні переходить з твердої в рідку форму. А при охолодженні, розплав знову твердне. В результаті розплавлення і затвердіння відбувається процес склеювання деталей або конструкцій. На ринку будівельних матеріалів, великою популярністю користується клей розплав для деревини HENKEL. Переваги та недоліки термічного клею можна побачити нижче.
Клей розплав: види і особливості
До складу клейової суміші входять смоли і термопластичні полімери. У кожного бренду на ринку власна технологія виробництва клею. Це стосується складу, пропорцій і технічних характеристик. Щоб якось організувати виробників, клей розплав розділений на кілька категорій за призначенням:
- Універсальні клейові склади. У термопластичних полімерів основа етіленвінілацетатна. Особливість такого термічного клею во всеїдності використання. Він відмінно підходить для склеювання целюлози, пластика, тканини, кераміки і навіть листового металу.
- Для виробництва липких стрічок. Одного разу розплавлений клей не втрачає своєї адгезії (липкості) після охолодження. Застосовується тільки у виробництві скотчу і липких стрічок.
- Клей для виробництва. Поліолефінові склади орієнтовані на склеювання шкіри, пластика або фольги.
- Будівельний клей. Склади на основі поліуретану використовуються в ремонтно-будівельних роботах для внутрішньої і зовнішньої обробки.
- Столярний клей. Інакше, клей розплав для деревини. Особливість клею в складі, який після нагрівання здатний заповнити собою навіть мікроскопічні пори будь-якої деревини.
Клей розплав для деревини HENKEL: переваги і недоліки
Головна перевага продукції в дуже швидкому склеюванні будь-яких деталей. Немає потреби чекати висихання, як це відбувається з тим же ПВА. До переваг клею розплаву для деревини можна віднести:
- Висока стійкість до вологи.
- Гідна економія витратних матеріалів (при використанні якісного інструменту).
- Хороший показник в’язкості і зчеплення поверхонь з різним ступенем адгезії.
- Екологічно чистий і повністю безпечний будівельний матеріал.
Поряд з перевагами, у клею розплаву є і ряд недоліків, які обмежують використання клейового складу в побуті. По-перше, для роботи з клеєм потрібно мати інструмент, який буде розплавляти гранули або стрижні, а також наносити гарячий склад на поверхню, що обробляється. Другий недолік – це професіоналізм і досвід, які будуть потрібні майстру в роботі. Перед початком проклейки доведеться пройти навчання, щоб зрозуміти, як працює клей розплав для деревини HENKEL. Переваги та недоліки неодмінно допоможуть в цьому питанні.
Клей розплав найчастіше використовується у виробничих цілях. Оклеювання деталей або різноманітних конструкцій виконується на спеціальних верстатах, які вміють нагрівати суміш і швидко її наносити на поверхні основ. У будівництві та побуті клейовий склад використовується тоді, коли у майстра немає часу чекати, коли ж висохне клей.