Публікації

Дошка обрізна – область застосування

Дошка обрізна – це різновид пиломатеріалів, які виготовляють із суцільної деревини різних порід. Головна особливість такої дошки в повній відповідності встановленим нормам щодо розмірності і технічних характеристик. Обрізні дошки отримують шляхом стругання або поздовжнього розпилювання на спеціальних деревообробних верстатах.

 width=

Дошка обрізна – область застосування

 

Сфери застосування обрізної дошки досить різноманітні і описати все відразу неможливо. Однак є найбільш поширений напрямок, на який йде близько 90% всіх відвантажень. Мова йде про будівництво. І на це є свої причини:

 

  • Деревина легкодоступна і не вимагає особливих витрат на механічну обробку. В результаті, будівельний матеріал вільно конкурує за ціною з металом, пластиком, композитами і так далі.
  • Матеріал має затребувані технічні характеристики. Теплоізоляція, стійкість до руйнування і до зовнішніх чинників.
  • Дерев’яні матеріали піддаються всім видам обробки. Різка, склеювання, обробка лакофарбовими матеріалами – можна виконувати будь-які операції.

 

Де можна застосувати обрізну дошку

 

Виготовлення несучих конструкцій і декоративне оздоблення житлових і нежитлових приміщень – це два базових напрямки, де використовується будівельний матеріал з деревини. На вибір покупця завжди впливають такі критерії, як розмір і сорт. Розмір визначає можливість виготовлення конструкцій за заданими параметрами. Другий критерій надає перелік характеристик, на які орієнтується покупець. У нього входять стійкість до вологи або за температурними режимами, міцність, оброблюваність, довговічність.

 width=

У розрізі застосування, дошка обрізна використовується для:

 

  • Мебельного виробництва. Натуральному матеріалу властиво володіти розкішною фактурою і зовнішньою привабливістю. Завдяки чому, при виготовленні меблів, немає потреби виконувати зайві операції на поліпшення зовнішнього вигляду кінцевого виробу. З обрізної дошки виготовляють каркаси меблів, полиці, стільниці, столи і тому подібні конструкції.
  • Оздоблення приміщень. Для роботи використовуються тільки висушені пиломатеріали, які піддаються шліфуванню. З дошки виготовляють стіни і перегородки, віконні та дверні рами, елементи теплоізоляції.
  • Укладання підлоги. Настил підлоги з дошки вважається класикою. Дуб, сосна – за основу беруться недорогі пиломатеріали, стійкі до зовнішніх факторів і які демонструють довговічність у використанні.
  • Виготовлення тари. Ящики, палети, контейнери, бочки – будь-які прості конструкції, до яких немає особливих вимог, щодо довговічності. Або використовується дошка обрізна, область застосування якої обмежена, в результаті якого-небудь псування з вини виробника, перевізника або складу зберігання.
  • Виробництва споживчих товарів. Спортивні снаряди, музичні інструменти, елементи декору, статуетки і так далі. Сюди можна ще додати виготовлення під замовлення оздоблювальних панелей для водного і автомобільного транспорту.