Породи деревини

Деревина Сосна

Древесина Сосна – характеристики и преимущества

Опис та характеристики – Сосна

 

Порода деревини Сосна вважається однією з найдоступніших і найпопулярніших у світі. Поряд із зовнішньою привабливістю, вона поєднує цінову доступність і максимальну зручність при переробці. На ринку пиломатеріалів можна купити дошку, брус, щит, шпон, кромку та інші види конструкційних чи оздоблювальних матеріалів.

 

Сосна – це ядерна порода деревини, яка росте у великій кількості на території Європи та Євразії. Залежно від клімату, сосна може незначно відрізнятися за текстурою та технічними характеристиками. І ці відмінності сильно позначаються на ціні заготовок та кінцевих виробів.

 

Швидкоросле дерево сосни багате на смоли, які надають природний блиск деревині. Стовбури дерев гранично рівні, без сучків та вигинів. Це цінується у деревопереробній галузі – менше відходів виробництва. В окремих регіонах, зокрема в Північній частині Європи, стовбури дерев можуть мати кривизну, сучки та косі верстви. Такі породи цікаві більше в енергетичному секторі та промисловості. З них видобувають смолу та рубають на дрова.

 

Залежно від місця вирубки, стволи дерев бувають висотою від 20 до 50 метрів. Діаметр дерев складає 0.6-1 метр. Середній вік сосни – 80-130 років. Вважається, якщо старша порода, то вище її цінність. Наприклад, у Німеччині вже протягом століття спеціально підтримують зростання дерев сосни, які старші 150-160 років.

 

Деревина Сосна – характеристики та переваги

 

Текстура породи груба, з дрібною зернистістю, є яскраво-виражений природний блиск. Пори розташовані рівномірно, присутні рясні смолянисті вкраплення. Колір ядра – жовтий і навіть червонуватий. При зберіганні та сушінні порода темніє. Світло-жовті тони набувають золотистого відтінку. А світло-червоні породи пізнішої деревини – червонувато-коричневий відтінок. Тобто, за забарвленням текстури можна відразу визначити скільки приблизно років деревині.

 

Фізико-хімічні властивості сосни дуже цікаві. Заболонь породи легко уражається комахами та грибком. А серцевина стійка до будь-яких зовнішніх умов. Тому, при виготовленні вуличних конструкцій активно використовуються хімічні засоби захисту, якими обробляються заготівлі з деревини.

Древесина Сосна – характеристики и преимущества

Незважаючи на наявність смол, Сосна чудово обробляється струганням, фугуванням, пилянням і фрезеруванням. Порода приймає елементи кріплення, склеюється, фарбується, просочується та мориться. У рідких випадках, при підвищеному вмісті смол у заготовках, механічна ручна обробка породи може бути ускладнена. На світовому ринку пиломатеріалів прийнято класифікувати деревину сосни за вмістом смол.

 

 • Смолка – підвищений вміст смол.
 • Дубиця (або сухощіпка) – оптимальний вміст смол.

 

Властивості деревини Сосна

 

Ботанічна назва Pinus
Популярні назви Сосна Європейська, Українська, чорна, Веймутова, звичайна
Проростання Європа, Північна частина Азії, Країни Скандинавії, Україна
Щільність 500-520 кг/м3
Твердість за Брінеллем 2.5
Стабільність Висока
Ступінь усушки Середня
Стійкість до фізичного зносу Дуже висока
Довговічність Дуже висока

 

Використання деревини Сосна

 

Величезна кількість дерев сосни в країнах Європи відкриває безліч можливостей для промислових підприємств з переробки деревини. З сосни виготовляються житлові будинки, лазні, господарські споруди. Низька ціна пиломатеріалів цьому серйозно сприяє. Найбільша частина деревини йде на виробництво меблів. Причому, з сосни виготовляються як звичайні, так і елітні меблі. Все залежить від віку породи та її текстури. Крім меблевого виробництва, сосна застосовується для:

 

 • Виготовлення міжкімнатних дверей.
 • Створення стінових панелей.
 • Оздоблення вологих приміщень або з різкими перепадами температур.
 • Оздоблювальних матеріалів, необхідних для ремонту.
 • Виробництва шпону та кромки.
 • Виготовлення токарних та столярних деталей.

 

Окремий напрямок – енергетичний сектор. Сосна має показник теплового згоряння деревини – 1700 кВт*год/м3. Тобто горить із виділенням великих обсягів тепла. Тому деревина, а точніше відходи деревопереробних комбінатів, мають попит у виробництві біологічного палива. Застосовується воно на теплових електростанціях та у побуті (у домашніх печах). З сосни можна зустріти паливні брикети та вугілля, які активно використовуються на відкритих джерелах вогню для приготування їжі.

 

Купити пиломатеріали із сосни – краща ціна в Україні

 

Як і було сказано вище, під визначення “деревина Сосна” потрапляють пиломатеріали з різними технічними характеристиками та ціною. Відповідно, асортимент виробів на українському ринку досить великий. Купити шпон, кромку, дошку, брус можна орієнтуючись на:

 

 • Сортамент. Сорт А, В, С, АВ, ВС. Відрізняється деревина за якістю. Продукція може мати всілякі дефекти, які знижують її цінність для споживача.
 • Вік. Чим старше деревина, тим більшу цінність вона має для покупця.
 • Виробник. Деревопереробні комбінати частіше використовують деревину, яка росте територіально поряд. Тому цінність має місце розташування підприємства. Наприклад, дуже цінується деревина, перероблена в Україні та країнах Скандинавії.

Древесина Сосна – характеристики и преимущества

Цікаве великий асортимент пиломатеріалів та мінімальна ціна – звертайтесь до компанії «Єврошпон-Трейд». Купити дошку, брус, шпон та інші матеріали із різних порід дерева вигідно. Працюючи безпосередньо з деревопереробними комбінатами (без посередників), компанія гарантовано надає найкращі умови для покупця. Є зразки товару на складі, можлива доставка продукції на замовлення. На оптових покупців чекають цікаві пропозиції щодо ціни та умов оплати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *