Опис та характеристики – Сосна
Порода деревини Сосна вважається однією з найдоступніших і найпопулярніших у світі. Поряд із зовнішньою привабливістю, вона поєднує цінову доступність і максимальну зручність при переробці. На ринку пиломатеріалів можна купити дошку, брус, щит, шпон, кромку та інші види конструкційних чи оздоблювальних матеріалів.
Сосна – це ядерна порода деревини, яка росте у великій кількості на території Європи та Євразії. Залежно від клімату, сосна може незначно відрізнятися за текстурою та технічними характеристиками. І ці відмінності сильно позначаються на ціні заготовок та кінцевих виробів.
Швидкоросле дерево сосни багате на смоли, які надають природний блиск деревині. Стовбури дерев гранично рівні, без сучків та вигинів. Це цінується у деревопереробній галузі – менше відходів виробництва. В окремих регіонах, зокрема в Північній частині Європи, стовбури дерев можуть мати кривизну, сучки та косі верстви. Такі породи цікаві більше в енергетичному секторі та промисловості. З них видобувають смолу та рубають на дрова.
Залежно від місця вирубки, стволи дерев бувають висотою від 20 до 50 метрів. Діаметр дерев складає 0.6-1 метр. Середній вік сосни – 80-130 років. Вважається, якщо старша порода, то вище її цінність. Наприклад, у Німеччині вже протягом століття спеціально підтримують зростання дерев сосни, які старші 150-160 років.
Деревина Сосна – характеристики та переваги
Текстура породи груба, з дрібною зернистістю, є яскраво-виражений природний блиск. Пори розташовані рівномірно, присутні рясні смолянисті вкраплення. Колір ядра – жовтий і навіть червонуватий. При зберіганні та сушінні порода темніє. Світло-жовті тони набувають золотистого відтінку. А світло-червоні породи пізнішої деревини – червонувато-коричневий відтінок. Тобто, за забарвленням текстури можна відразу визначити скільки приблизно років деревині.
Фізико-хімічні властивості сосни дуже цікаві. Заболонь породи легко уражається комахами та грибком. А серцевина стійка до будь-яких зовнішніх умов. Тому, при виготовленні вуличних конструкцій активно використовуються хімічні засоби захисту, якими обробляються заготівлі з деревини.
Незважаючи на наявність смол, Сосна чудово обробляється струганням, фугуванням, пилянням і фрезеруванням. Порода приймає елементи кріплення, склеюється, фарбується, просочується та мориться. У рідких випадках, при підвищеному вмісті смол у заготовках, механічна ручна обробка породи може бути ускладнена. На світовому ринку пиломатеріалів прийнято класифікувати деревину сосни за вмістом смол.
- Смолка – підвищений вміст смол.
- Дубиця (або сухощіпка) – оптимальний вміст смол.
Властивості деревини Сосна
Ботанічна назва | Pinus |
Популярні назви | Сосна Європейська, Українська, чорна, Веймутова, звичайна |
Проростання | Європа, Північна частина Азії, Країни Скандинавії, Україна |
Щільність | 500-520 кг/м3 |
Твердість за Брінеллем | 2.5 |
Стабільність | Висока |
Ступінь усушки | Середня |
Стійкість до фізичного зносу | Дуже висока |
Довговічність | Дуже висока |
Використання деревини Сосна
Величезна кількість дерев сосни в країнах Європи відкриває безліч можливостей для промислових підприємств з переробки деревини. З сосни виготовляються житлові будинки, лазні, господарські споруди. Низька ціна пиломатеріалів цьому серйозно сприяє. Найбільша частина деревини йде на виробництво меблів. Причому, з сосни виготовляються як звичайні, так і елітні меблі. Все залежить від віку породи та її текстури. Крім меблевого виробництва, сосна застосовується для:
- Виготовлення міжкімнатних дверей.
- Створення стінових панелей.
- Оздоблення вологих приміщень або з різкими перепадами температур.
- Оздоблювальних матеріалів, необхідних для ремонту.
- Виробництва шпону та кромки.
- Виготовлення токарних та столярних деталей.
Окремий напрямок – енергетичний сектор. Сосна має показник теплового згоряння деревини – 1700 кВт*год/м3. Тобто горить із виділенням великих обсягів тепла. Тому деревина, а точніше відходи деревопереробних комбінатів, мають попит у виробництві біологічного палива. Застосовується воно на теплових електростанціях та у побуті (у домашніх печах). З сосни можна зустріти паливні брикети та вугілля, які активно використовуються на відкритих джерелах вогню для приготування їжі.
Купити пиломатеріали із сосни – краща ціна в Україні
Як і було сказано вище, під визначення “деревина Сосна” потрапляють пиломатеріали з різними технічними характеристиками та ціною. Відповідно, асортимент виробів на українському ринку досить великий. Купити шпон, кромку, дошку, брус можна орієнтуючись на:
- Сортамент. Сорт А, В, С, АВ, ВС. Відрізняється деревина за якістю. Продукція може мати всілякі дефекти, які знижують її цінність для споживача.
- Вік. Чим старше деревина, тим більшу цінність вона має для покупця.
- Виробник. Деревопереробні комбінати частіше використовують деревину, яка росте територіально поряд. Тому цінність має місце розташування підприємства. Наприклад, дуже цінується деревина, перероблена в Україні та країнах Скандинавії.
Цікаве великий асортимент пиломатеріалів та мінімальна ціна – звертайтесь до компанії «Єврошпон-Трейд». Купити дошку, брус, шпон та інші матеріали із різних порід дерева вигідно. Працюючи безпосередньо з деревопереробними комбінатами (без посередників), компанія гарантовано надає найкращі умови для покупця. Є зразки товару на складі, можлива доставка продукції на замовлення. На оптових покупців чекають цікаві пропозиції щодо ціни та умов оплати.