Публікації

Будова і властивості деревини

Чому деревина так користується попитом в будівництві і обробці? 

Дерево складно назвати примхливим матеріалом. Воно прекрасно обробляється всіма доступними видами і способами. Потрібно тільки завжди пам’ятати, що деревина не прощає грубих помилок майстра. Чим складніше будова і властивості деревини, тим більша ймовірність допустити промах в обробці, який не завжди можна швидко усунути.

 

В цілому, деревні матеріали мають ряд особливостей, які приваблюють покупця. Низька теплопровідність, висока міцність і стійкість до навколишнього середовища. Відсутність запаху, нешкідливість для людського організму. Зовнішня привабливість за кольором і текстурою – переваги можна перераховувати до безкінечності. У жодного іншого будівельного або конструкційного матеріалу не буде такого переліку достоїнств.

 

Будова і властивості деревини

 

Кожна порода дерева має свій легко впізнаваний малюнок і відтінок. Причому, професіонали можуть навіть визначити деревину, яка пройшла додаткову обробку лаком і змінила свій декоративний вигляд. Відразу можна визначити приналежність матеріалу до ядерних або заболоні породи. Імовірно вказати, по річним кільцям, скільки сучків і пагонів може бути на оброблюваному матеріалі. Можна навіть уявити зовнішній вигляд майбутнього виробу. Тільки потрібно буде визначити напрямок волокон по зрізах.

  width=

Будова деревини передбачає наявність по зовнішньої основі дерева кори. Але вона не використовується при роботі з пиломатеріалами. А в лісозаготівлі, кора зривається з дерева в ту ж мить, як була спиляна деревина. Так як в корі живуть мікроорганізми, здатні пошкодити деревину. Частина, що залишилася, після зняття кори, і є той природний матеріал, який цінується в столярній справі по всьому світу. Деревина проходить обов’язкову сушку і потрапляє на розпилювання.

 

Види зрізів дерева

 

Спочатку, при обробці деревини, фахівці завжди орієнтуються на виявлення красивого і рівного бруска. Адже унікальний і привабливий малюнок (текстура і відтінок) піднімають ціну пиломатеріалів вгору. Пиломатеріали, виготовлені з однієї колоди, можуть мати разючу відмінність в ціні, просто з-за зовнішнього вигляду. І щоб домогтися цього, використовують 3 види розпилу колод:

  • Поперечний. Інакше, торцевий зріз. Виконується поперек волокон. Якщо простіше – завжди дає малюнок, де зручно видно річні кільця.
  • Радіальний. Виконується уздовж волокон деревини. Розпил вважається найдешевшим і ефективним. Залежно від породи дерева, розпил може мати барвисту текстуру і унікальний зовнішній вигляд.
  • Тангенціальний. Виконується під кутом 45 градусів, щодо стовбура дерева. Цей спосіб використовують для отримання унікальних текстурних малюнків. Нерідко, ці малюнки нагадують витягнуті конусоподібні лінії. Але на все впливає будова і властивості деревини.

 

 Крім знань про породу дерева, його вік і технічні характеристики, потрібно розуміти, як правильно обробляти деревину, що відрізняється по сорту і типу спилювання. Будь-яке незначне технологічне відхилення в процесі лісозаготівлі і деревообробки позначиться на кінцевому результаті в будівництві. Тому, оздоблювальні роботи краще довіряти професіоналам.