Оздоблювальні роботи по дереву в промисловості, цеху або в побутових умовах — це завжди питання правильного матеріалу. На вибір впливають такі чинники:
- Тип деревини.
- Рівень зносостійкості.
- Вплив зовнішніх факторів.
- Кінцевий зовнішній вигляд.
- Підготовчі роботи.
Види фарби по дереву
Олійна фарба
Багато хто вибирає її завдяки підвищеній зносостійкості кінцевого продукту. Олії у складі утворюють гладку плівку при висиханні, створюють приємну матову або напівматову поверхню, в залежності від типу фарби. Її не потрібно покривати лаком, що також є перевагою.
Однак, щоб отримати таку ефективність, потрібно вибирати правильні пензлі, які призначена для роботи з олійними фарбами. Їх можна наносити на деревину або ж базу (праймер) відповідного типу.
Плюси:
- Універсальний матеріал.
- Зовнішні та внутрішні роботи.
Мінуси:
- Нестійка до мінусової температури.
- Висока вартість.
- Трудомістка в роботі.
- Потрібна підготовка деревини.
Латексна фарба
Працювати з нею набагато простіше в порівнянні з олійною. Однак, вона менш стійка до навантаження і стирання. В кінцевому продукті при неправильній експлуатації можуть утворитися видимі мазки. Тому в латексну фарбу додають спеціальні добавки, що підвищують гладкість текстури.
Плюси:
- Ідеальна для внутрішніх робіт.
- Легка в застосуванні.
Мінуси:
- Потрібне покриття лаком або іншою фінішною обробкою.
- Знижена зносостійкість.
Фарба на водній основі
Більшість фарб в продажу — цього типу, так як вони найпростіші в застосуванні і доступні за вартістю. Вам не потрібно готувати деревину, як у випадку з олійною фарбою. Також вона не має такого сильного неприємного запаху. Фарба на водній основі висихає дуже швидко, кольори не вицвітають, поверхня не розтріскується з часом.
Плюси:
- Дуже проста у використанні.
- Універсальна.
Мінуси:
- Погано переносить вологу.
Акрилові фарби
Це прекрасний вибір для невеликих проектів, або таких, де потрібен особливо естетичний кінцевий результат. Вони висихають дуже швидко, практично не мають запаху. Велика кольорова палітра, текстура і різні декоративні опції — ось що відрізняє цей тип фарб.
В “Єврошпон-Трейд” ви знайдете лакофарбові матеріали від провідного світового виробника SHERWIN-WILLIAMS. Це грунти, лаки, шпаклівки для дерева, а також водорозчинна фарба і поліуретанова емаль високої якості. Вони поліпшать якісні характеристики ваших виробів і продовжать термін їх зберігання.
З нами співпрацюють багато великих і невеликих підприємств із України та інших країн. Ми гарантуємо якість продукції!
Вибір правильної фарби
Тепер, коли ви ознайомилися з різними видами фарб для дерева, буде простіше зробити вибір. Від нього залежить довговічність кінцевого продукту, а також його гарний зовнішній вигляд.
Дерев’яні меблі
При роботі з ними, вибір фарби залежить від бажаного кінцевого результату. Наприклад, латексна фарба підійде для вінтажних меблів. Вона утворює потертості та тріщини, властиві стилізованому зістарюванню.
Використовуйте олійну фарбу для отримання гладкої поверхні, витривкої до підвищених навантажень. Це можуть бути столи, стільці, ліжка, тумби і так далі. Цей тип фарби дуже стійкий.
Акрилова фарба в даній ситуації подарує дуже гладеньку поверхню. Однак, її витрата буде дуже великою. Тому її рекомендують використовувати для невеликих деталей.
Дерев’яні корпусні меблі
Це можуть бути шафи для кухні, шафи-купе, меблі для ванної. Тут дуже важлива стійкість до перепадів температур, підвищена зносостійкість і міцність.
Зверніть увагу на олійні фарби з алкідною основою з напівматовим або глянцевим покриттям. Вони створять щільну плівку, яка захистить дерево від проникнення вологи. Для внутрішніх робіт використовуйте фарбу з матовим фінішем, так як він менш слизький і підходить для зберігання посуду.
Для шаф в приміщеннях без підвищеної вологості можна використовувати латексну фарбу. Вона швидко сохне, економічна і довговічна.
Дерев’яні підлоги
Тут важливі такі фактори як дуже висока зносостійкість, довговічність і рівномірна текстура. На підлозі фарба може бути зруйнована дуже багатьма факторами. Використовуйте латексну фарбу спеціального типу, з напівглянцевим або глянцевим фінішем.
Якщо ви використовуєте олійну фарбу на алкідній основі, тоді її необхідно покрити поліуретановим лаком, щоб зберегти колір і захистити від руйнування.
Дерев’яні планки
Для інтер’єрного оздоблення, такого як плінтуси або дверні прорізи, вибирайте олійну фарбу. Вона надійно захистить їх від пошкодження, стирання, і не вицвітає з часом.
Для декоративних елементів з опуклими деталями кращим вибором буде латексна фарба. Вона легко проникне в усі важкодоступні місця і дасть рівномірне покриття. Вимагає гладкої, добре відшліфованої поверхні.
Необроблена деревина, пиломатеріали
Перш ніж покрити фарбою відкриту деревину, використовуйте якісний порозаповнювач, який створить гладку поверхню. Потім необхідно нанести шпаклівку і відшліфувати її. Після цього необхідна грунтівка для створення рівномірної поверхні, на яку можна наносити фарбу. Виберіть ґрунтівку, спеціально розроблену для внутрішніх або зовнішніх поверхонь, залежно від того, що ви фарбуєте.