На ринку деревообробки безліч матеріалів — натуральних або з синтетичними добавками. Кожен із них має свої переваги залежно від цілей і застосування. Одним із найпопулярніших є шпон — тонкий зріз деревини або її імітація — який наклеюють на основу. Він має такі переваги:
- Довговічність.
- Зносостійкість.
- Міцність.
- Естетичність.
- Більш економний у порівнянні з масивом дерева.
- Зниження собівартості продукції.
- Дбайливе ставлення до природи.
Завдяки своїм якостям, шпон набув широкого застосування в оздоблювальних роботах. Його використовують у виготовленні меблів, дизайні інтер’єрів, декоративних роботах, виробництві сходів і підлог, дверей. Він може бути натуральним або синтетичним. До найпопулярніших його різновидів відносяться:
- Натуральний шпон.
- Екошпон.
Особливості натурального шпону
Це цінний матеріал, який виробляють шляхом зрізання тонких листів деревини. Зрізи в різних напрямках формують неповторні візерунки і текстури. В процесі виробництва він проходить кілька етапів обробки. Кінцевий продукт готовий до приклеювання на основу — МДФ, фанеру, ДСП та інші композитні матеріали.
- Унікальна фактура. Різні породи твердих листяних і хвойних дерев дають величезний простір для створення красивих візерунків.
- Шляхетний зовнішній вигляд. Натуральний шпон вважається дизайнерським матеріалом, який завжди прикрасить собою інтер’єр.
- Універсальність застосування. Його використовують у багатьох оздоблювальних роботах, на вулиці і в приміщенні.
- Екологічно чистий матеріал без домішок і синтетики.
- Хороші експлуатаційні якості. Залежно від породи, шпон підходить для вологих приміщень, витримує перепади температур, вплив інших зовнішніх факторів. Це “дихаючий” матеріал, який можна використовувати в саунах, дитячих кімнатах, спальнях — всюди, де так важлива турбота про здоров’я.
- Погано переносить хімічні речовини. Його не можна мити порошком, агресивними абразивами. Кращим вибором буде змочена у воді губка з мильним розчином.
В “Єврошпон-Трейд” ви знайдете якісний струганий натуральний шпон з цінних порід деревини: сосни, дуба, клена, модрини, махагоні, мербау, берези та інших. Це завжди кращий вибір для будь-яких оздоблювальних робіт, з яким ви створите неповторний стиль вашого виробу!
Ми пропонуємо різні варіанти по сорту, ширині, довжині і товщині. Вся продукція сертифікована і проходить суворий контроль якості. Зі свідоцтвами ви можете ознайомитися на нашому сайті.
Особливості екошпону
Екошпон — поєднання синтетичних матеріалів і стружки натуральної деревини. Її спресовують під сильним тиском, склеюють полімерними клеями, доповнюють барвниками. В результаті утворюється тонка плівка, що імітує візерунок і текстуру різних порід.
- Безпечний для здоров’я. Свою назву він отримав завдяки вмісту натуральних компонентів. Він не містить небезпечних і токсичних сполук: хлоридів, формальдегідів, важких металів. Саме тому все частіше йому віддають перевагу у порівнянні з дешевшим ПВХ.
- Фактура. Повторюваний ідентичний візерунок вигідний в масовому виробництві.
- Доступність. При обмеженому бюджеті екошпон робить доступним гарний зовнішній вигляд, імітацію цінних порід деревини.
- Стійкий до хімічних речовин: луги, кислоти, розчинники, мінеральні масла.
- Вогнетривкий і водостійкий матеріал,тому його часто використовують у вологих приміщеннях, громадських будівлях.
- Важче піддається реставрації.
Що вибрати — натуральний шпон або екошпон?
Знаючи особливості, плюси і мінуси матеріалів, можна відповісти на це питання. Ось кілька додаткових факторів.
Масштаби виробництва. Якщо це індивідуальний проект, варто віддати перевагу натуральним матеріалам. Для масового виробництва або стандартних виробів найкращим вибором буде екошпон.
Бюджет. При обмежених коштах екошпон кращий. Однак, натуральний шпон в перспективі прослужить довше.
Стиль. Натуральний шпон створює більш класичний інтер’єр, в той час як екошпон дозволяє відтворювати різні візерунки і текстури, роблячи інтер’єр сучаснішим.
Екологічність. Тут безсумнівною перевагою буде натуральний матеріал. Але екошпон не шкодить навколишньому середовищу, нетоксичний, тому його можна сміливо використовувати в житлових і офісних приміщеннях.
Стійкість до зовнішніх чинників. Екошпон більш зносостійкий за рахунок наявності синтетичних компонентів. Натуральний шпон з дуже щільних порід нічим йому не поступається, а в деяких випадках — перевершує.