Публікації

Навіщо потрібен меблевий щит

Меблевий щит – це натуральний напівфабрикат, який використовується для виробництва виробів з дерева. Матеріал підходить для виготовлення будь-яких предметів інтер’єру і для благоустрою будинку. Вважається екологічно чистим, довговічним і міцним будівельним матеріалом. Навіщо потрібен меблевий щит, як вибрати тип деревини, чим різати і пиляти матеріал, як кріпити і обробляти – популярні питання покупців в Україні.

 width=

Виробництво меблевого щита вважається трудомістким процесом. Адже для прояву кращих якостей дерева потрібно усунути всі недоліки (сучки, гнити і так далі). Тому ціна меблевого щита цілком виправдана. В результаті покупець отримує дуже якісний і довговічний матеріал.

 

Навіщо потрібен меблевий щит

 

Головне завдання матеріалу – створити позитивну атмосферу і затишок в житловому приміщенні. Мебельному щиту властиво єство людської природи. Для виробів немає ніяких обмежень по температурі повітря, вологості, атмосферного тиску всередині будівлі і за його межами. Саме ці якості цінуються покупцями. Меблевий щит застосовують для виготовлення:

 

  • Столярних виробів. Двері, вікна, підвіконня, стільниці, тощо;
  • Меблів. Шафи, ліжко, столи, стільці, каркаси крісел і диванів;
  • Предметів екстер’єру. Веранди, тераси, лавки, альтанки, решітки, огорожі;
  • Сходів. Сходинки, перила, перегородки, арки;
  • Елементів декору. Обшивка стін, полки, рамки, пам’ятники або статуетки.

 

Важливо враховувати, що для виготовлення перерахованих конструкцій потрібно не тільки інвентар або інструмент. У більшості випадків неможливо обійтися без вузькоспеціалізованих деревообробних верстатів. Тому всі роботи повинен виконувати фахівець відповідного профілю.

 

Як вибрати тип деревини

 

В Україні можна купити меблевий щит із сосни, дубу, бука, ясеня та інших цінних або бюджетних порід дерева. Сорт деревини завжди підбирається за кольором і по структурі. Не можна орієнтуватися на мінімальну ціну, плануючи виконати перефарбовування під інтер’єр приміщення. Це в корені невірний підхід.

 width=

Перед покупкою враховуються умови експлуатації. Наприклад, сходи краще робити з дубу, який витримає будь-які фізичні навантаження. М’який ясен використовується в декорі, а бук ідеальний у виробництві меблів. У кожного типу деревини свої унікальні особливості.

 

Як обробляти меблевий щит

 

Волокна в текстурі заготовки завжди спрямовані паралельно довжині щита. Від цього і варто відштовхуватися перед обробкою. Різка виконується ручним інструментом з дрібними зубцями (лобзик або пила). Завдання столяра – не допустити утворення відколів або рваних частин на поверхні зрізу.

 

Знаючи технологію обробки і вміючи працювати з інструментом, меблевий щит легко піддасться різанні в будь-яких напрямках. Головне завжди стежити за фактурою і правильно виконувати розмітку.

 

Як закріплювати і обробляти меблевий щит

 

Дерево значно важче ДСП, пластику та інших ненатуральних матеріалів. Для кріплення слід використовувати відповідні елементи. Завжди потрібно використовувати з’єднувальні шпильки. Професіонали рекомендують все компоненти попередньо обробляти лакофарбовими матеріалами. Або купувати з’єднувальні елементи, які мають порошкове захисне покриття.

 width=

Шліфування, зняття фасок, висвердлювання отворів і підготовка пазів виконується до фінішної обробки. Особливо в тих випадках, коли виріб покривається тонким шаром безбарвного лаку або масла. Інакше, навіщо потрібен меблевий щит, якщо покупець не планує отримати вишуканий і привабливий зовнішній вигляд.

 

Палітра в обробці залежить тільки від уподобань користувача. А ось тип фарб або лаків підбирається під кожен вид деревини індивідуально. Слід враховувати, що багато оздоблювальних матеріалів в своєму складі мають пігменти, здатні змінити відтінок поверхні при засиханні. Умови нанесення обробки на поверхню і час висихання вказується виробником на етикетці.