Публікації

Меблева кромка – турбота про здоров’я

 Що таке меблева кромка

 

Покупці часто запитують продавців – що таке меблева кромка і навіщо вона потрібна. Адже за конструкцією, шафи, столи, тумби та інші меблі виготовляються з листових пиломатеріалів, які вважаються закінченими. Тобто, такими, які просто збираються фахівцем на місці і не вимагають додаткового доопрацювання. Подивіться на торці меблів – бачите гладке і рівне покриття? Це і є меблева кромка. Турбота про здоров’я власника зобов’язує виробника меблів створювати подібне покриття. Інакше, конструкція вважається незакінченою і може сильно нашкодити користувачеві.

 

Меблева кромка -турбота про здоров’я

 

Комусь, це здається дивним, але до меблевої кромки пред’являється набагато більше вимог, ніж до листових пиломатеріалів. А справа в тому, що при виробництві меблевого щита та інших заготовок з деревини, ДСП, ДВП або МДФ, тільки торці вироби не піддаються обробці. Немає сенсу їх чимось просочувати або покривати захисним шаром, адже мебляр все одно буде розпилювати ці листи, формуючи конструкцію шафи, столу, дивана, серванту і так далі.

 

Який захист дає меблева кромка

 

Часті згадки про збереження здоров’я, завдяки застосуванню меблевої кромки, породили сотні домислів серед покупців. Щоб ввести ясність, ми коротко опишемо, в чому користь захисного шару на торцях меблів.

 

  • Запобігання випаровування шкідливих хімічних речовин. Стосується це всіх матеріалів, виготовлених шляхом пресування тирси. Крім деревної стружки і формальдегідів, які застосовуються для скріплювання, до складу основи входять відходи деревного виробництва. Включаючи клей, смоли, масла та інші складники, здатні при нагріванні переходити в пароподібний стан. Меблева кромка перешкоджає випаровуванню – утримує пари всередині плити, яку обшили з усіх боків.
  • Захист від фізичних ушкоджень. Відкриті торці, особливо кути, легко завдають травми людині. До того ж, шорстка структура основи швидко руйнується. Через що меблі починають набирати вологу і псуються.

 

Не можна забувати і про естетичний зовнішній вигляд меблів. З огляду на велику кількість оздоблювальних матеріалів на ринку, можна купити кромку на основі різних матеріалів і підібрати привабливий відтінок.

 

Яка меблева кромка краще

 

Питання більше риторичне, тому що вибір безпосередньо пов’язаний з метою, яка переслідується покупцем. На вибір впливають такі критерії, як – довговічність і ціна. Якщо говорити про кращє рішення, то першість буде за натуральним шпоном. Матеріал вважається вічним, оскільки володіє всіма характеристиками, що стосуються міцності, надійності та стійкості до зношування. Але це дорога меблева кромка. Турбота про здоров’я і надійність – не критичні і потрібно бюджетне рішення – меламін, ПВХ, АБС. Варіантів безліч.

 

У будь-якому випадку, яку б меблеву кромку не вибрав покупець, увагу доведеться приділити і монтажу. Людям, далеким від меблевої справи, буде складніше з оклеюванням кромкою. Так як процес досить трудомісткий і вимагає навичок. Професіонали рекомендують потренуватися на «кішечках» – взяти будь-яку дерев’яну заготовку і спробувати нанести кромку на її торці. Подивіться відео, почитайте інструкції, порадьтеся зі знайомими майстрами.