Логічне припущення, що в перелік лакофарбових матеріалів входять фарби і лаки. Тільки це не весь список продукції, що підходить під цю категорію. Наше завдання детально розібрати всі хімічні склади, пропоновані на ринку. А також з’ясувати, з якою метою потрібні лакофарбові матеріали: види і застосування, склад і властивості.
Вся, без винятку, продукція в своєму складі має такі компоненти:
- Основна речовина для зв’язування компонентів у складі.
- Наповнювач для здешевлення продукції.
- Порошкоподібна речовина (пігмент) для додання кольору або прозорості.
- Хімічні добавки, що поліпшують якість складу.
Лакофарбові матеріали – види і застосування
На ринку України можна купити таку продукцію:
- Лак. Матеріал складається з смол і органічних розчинників, здатних при нанесенні вбиратися в основу, утворюючи на поверхні однорідну плівку. Застосовуються лаки для обробки будь-яких поверхонь, які мають хоч якусь адгезію.
- Емаль. Оздоблювальний матеріал, здатний швидко висихати на обробленої поверхні. Виготовляється з синтетичних і натуральних смол. Може містити добавки для різних типів поверхонь.
- Фарба на водній основі. Оздоблювальний матеріал без запаху, застосовуваний для покриття стін в непровітрюваних приміщеннях. Дуже швидко висихає.
- Фарба без водної основи. Матеріал для декоративного оздоблення, який наноситься в кілька шарів. У такий фарби сильний, стійкий і неприємний запах. Сохне вона дуже довго, навіть при гарному провітрюванні.
- Фарба на водно-дисперсійної основі. До складу суміші входять хімічні добавки, здатні підвищувати захисні властивості поверхні, що відбувається. Зокрема, стійкість до вологи і вогню.
- Нітрофарби. У складі має спеціальні пігменти і добавки, які надають поверхні дзеркальний вид. Відноситься до легкозаймистих і токсичних матеріалів.
- Розчинник. Спеціальний хімічний склад, здатний знижувати в’язкість лаків, фарб і емалей. Часто використовується для очищення інвентарю і поверхонь від лакофарбових матеріалів.
- Ґрунтовка. Склад застосовується для поліпшення адгезії будь-яких оброблюваних поверхонь. По суті, це зв’язувальний прошарок між необробленою поверхнею і фінішною обробкою.
- Шпаклівка. Спеціальна суміш, що дає змогу вирівнювати будь-які типи поверхонь. Може використовуватися для усунення щілин або отворів.
Як правильно купити лакофарбові матеріали
Для будь-якого споживача, критерій ціна-якість завжди залишається на першому місці. На ринку немає жодного виробника, що випускає неякісну продукцію. Але дуже часто зустрічаються підробки. Тому, довіряти слід продавцеві, що пропонує товари. Перевірені часом магазини ніколи не дозволять собі продати неякісний товар, втративши назавжди авторитет у покупців. Вивчивши всі лакофарбові матеріали (види і застосування), споживачеві залишається тільки підібрати продукцію під власні потреби і проконсультуватися з продавцем.
Для дбайливих покупців виробники пропонують матеріали в ємності великого обсягу. Це економне рішення. Але слід пам’ятати, що будь-який обробний матеріал, після роздруківки тари, швидко висихає і втрачає свої властивості. Немає сенсу купувати лакофарбові матеріали з запасом на кілька років. Краще прорахувати витрати і придбати необхідний обсяг для поточних робіт.