Будова і властивості деревини

Чому деревина так користується попитом в будівництві і обробці? 

Дерево складно назвати примхливим матеріалом. Воно прекрасно обробляється всіма доступними видами і способами. Потрібно тільки завжди пам’ятати, що деревина не прощає грубих помилок майстра. Чим складніше будова і властивості деревини, тим більша ймовірність допустити промах в обробці, який не завжди можна швидко усунути.

 

В цілому, деревні матеріали мають ряд особливостей, які приваблюють покупця. Низька теплопровідність, висока міцність і стійкість до навколишнього середовища. Відсутність запаху, нешкідливість для людського організму. Зовнішня привабливість за кольором і текстурою – переваги можна перераховувати до безкінечності. У жодного іншого будівельного або конструкційного матеріалу не буде такого переліку достоїнств.

 

Будова і властивості деревини

 

Кожна порода дерева має свій легко впізнаваний малюнок і відтінок. Причому, професіонали можуть навіть визначити деревину, яка пройшла додаткову обробку лаком і змінила свій декоративний вигляд. Відразу можна визначити приналежність матеріалу до ядерних або заболоні породи. Імовірно вказати, по річним кільцям, скільки сучків і пагонів може бути на оброблюваному матеріалі. Можна навіть уявити зовнішній вигляд майбутнього виробу. Тільки потрібно буде визначити напрямок волокон по зрізах.

 

Будова деревини передбачає наявність по зовнішньої основі дерева кори. Але вона не використовується при роботі з пиломатеріалами. А в лісозаготівлі, кора зривається з дерева в ту ж мить, як була спиляна деревина. Так як в корі живуть мікроорганізми, здатні пошкодити деревину. Частина, що залишилася, після зняття кори, і є той природний матеріал, який цінується в столярній справі по всьому світу. Деревина проходить обов’язкову сушку і потрапляє на розпилювання.

 

Види зрізів дерева

 

Спочатку, при обробці деревини, фахівці завжди орієнтуються на виявлення красивого і рівного бруска. Адже унікальний і привабливий малюнок (текстура і відтінок) піднімають ціну пиломатеріалів вгору. Пиломатеріали, виготовлені з однієї колоди, можуть мати разючу відмінність в ціні, просто з-за зовнішнього вигляду. І щоб домогтися цього, використовують 3 види розпилу колод:

  • Поперечний. Інакше, торцевий зріз. Виконується поперек волокон. Якщо простіше – завжди дає малюнок, де зручно видно річні кільця.
  • Радіальний. Виконується уздовж волокон деревини. Розпил вважається найдешевшим і ефективним. Залежно від породи дерева, розпил може мати барвисту текстуру і унікальний зовнішній вигляд.
  • Тангенціальний. Виконується під кутом 45 градусів, щодо стовбура дерева. Цей спосіб використовують для отримання унікальних текстурних малюнків. Нерідко, ці малюнки нагадують витягнуті конусоподібні лінії. Але на все впливає будова і властивості деревини.

 

 Крім знань про породу дерева, його вік і технічні характеристики, потрібно розуміти, як правильно обробляти деревину, що відрізняється по сорту і типу спилювання. Будь-яке незначне технологічне відхилення в процесі лісозаготівлі і деревообробки позначиться на кінцевому результаті в будівництві. Тому, оздоблювальні роботи краще довіряти професіоналам.