Клей для деревини Woodmax WR 13.50M, клас D3

Замовити продукцію
Клей для деревини Woodmax WR 13.50M, клас D3
Надішліть заявку і наші менеджери зв'яжуться з вами для уточнення деталей замовлення

Опис та характеристики — Клей для деревини Woodmax WR 13.50M, клас D3

Однокомпонентний клей на основі модифікованої дисперсії полівінілацетату, клас водостійкості D3 по PN-EN 204.

Клейовий шов після досягнення максимальної міцності клейового з’єднання володіє дуже гарну адгезію до дерев’яних поверхонь, що піддаються статичних і динамічних навантажень, а також хорошим початковим схоплюванням.

Клей має сертифікат, виданий інститутом IFT (Розенхайм) та Інститутом деревних технологій (Познань), що підтверджує клас D3 відповідно до стандарту PN-EN 204.

Застосування:

 • Склеювання цільної деревини при виготовленні столярно-будівельних виробів для внутрішнього застосування;
 • Склеювання м’якої деревини;
 • Склеювання твердої деревини;
 • Склеювання дерев’яних віконних блоків;
 • Склеювання паркетної дошки;
 • Склеювання деревостружкових і деревоволокнистих плит;
 • Склеювання фанери;
 • Склеювання інших деревних матеріалів;
 • Призначений для застосування в холодних пресах і ручного склеювання;
 • Призначений для застосування в гарячих пресах для приклеювання шпону та ламінату до ДСП і МДФ.

Рекомендації

Підготовка матеріалу

Призначені для склеювання поверхні повинні бути сухими, очищеними від бруду і пилу, без слідів масла та жиру, які можуть зменшити адгезію. Вологість деревини повинна становити 8 ÷ 12 [%]. Призначені для склеювання деталі повинні бути оброблені таким чином, щоб щільно прилягати один до одного.

Нанесення клею

Перед застосуванням клей рекомендується добре перемішати. Клей можна накладати на одну або обидві поверхні за допомогою кисті, шпателя, пляшки з дозатором, аплікатора, ручного валика або машинним способом (вулицями або розпилювачем). Рекомендована кількість клею, що наноситься становить, залежно від виду підкладки, 90 ÷ 180 [г/м2].

Фарбування

Клей не забарвлює деревину, однак при роботі з клеєм рекомендується уникати застосування інструментів, що містять залізо. При зіткненні з деревиною, що містить дубильні речовини, може викликати фарбування.

Час відкритої витримки

Час відкритої витримки: 3 ÷ 10 [хв.]. Час відкритої витримки залежить від породи деревини, пористості, вологості і температури повітря і від кількості нанесеного клею. Можна продовжувати склеювання доти, поки клей залишається вологим (білим).

Температура склеювання

Застосовувати при температурі 15 [°C] ÷ 25 [°C]. Це стосується температури навколишнього середовища і, перш за все, температури склеюваних матеріалів і самого клею.

Пресування

Тиск при пресуванні — в діапазоні 0,1 ÷ 1,2 [Н/мм2], залежно від напруг, що виникають у склеюваних матеріалах. При нанесенні клею вручну склеювані поверхні слід стиснути таким чином, щоб видавити надлишки клею.

Час пресування — залежить від породи деревини і її вологості, температури і вологості повітря, від кількості нанесеного клею і від напруг, що виникають у склеюваних матеріалах. Склеювані деталі пресувати до моменту досягнення початкової міцності.

Рекомендований середній час пресування:

 • Холодні преси 15 ÷ 30 [хв.];
 • Гарячі преси 2 ÷ 10 [хв.] (залежно від температури преса).

Хороших результатів при склеюванні можна досягти, дотримуючись таких умов:

Температура процесу склеювання 15 ÷ 25 [°C]
Відносна вологість повітря 40 ÷ 70 [%]
Вологість деревини 8 ÷ 12 [%]
Кількість клею, що наноситься 90 ÷ 180 [g/m2]
Максимальний час відкритої витримки 3 ÷ 10 [min]

Чистка

Інструменти слід вимити водою відразу після завершення роботи. Не допускати засихання клею. Засохлий клей видалити з інструментів механічним шляхом, попередньо замочивши їх у гарячій воді (приблизно на 1 годину).

Упаковка

Продукт розфасований в пластмасові ємності масою 20 кг, 60 кг і 1000 кг.

До упаковки і перевезення не застосовуються правила, що стосуються небезпечних товарів (ADR, RID). Можлива розфасовка в іншу упаковку за попередньою домовленістю з клієнтом. Упаковка не повинна надавати негативного впливу на якість продукту.

Зберігання

Зберігати в оригінальній, щільно закритій упаковці при температурі від +7 до +30 [°C]. За таких умов зберігання продукт зберігає свої властивості протягом 12 місяців з дня виготовлення.